.

Beylikdüzü -Silivri Arasında Metrobüs Hattı !

İETT Genel Müdürü Arif  Emecen, metrobüsün Silivri’ye kadar uzatılacağını söyledi…

İETT Genel Müdürü Arif Emecen, Beylikdüzü-Silivri arasında  metrobüs hattı müjdesi verdi.

Kasım toplantılarının dördüncü birleşiminde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi , İETT Genel Müdürlüğü’nün “2018 Yılı Bütçesi ve Performans Programı” görüşüldü.

 

Toplantıda faaliyetlerini anlatan  İETT Genel Müdürü Arif Emecen ” Planlanan Beylikdüzü-Silivri güzergahı ile İstanbul halkı hızlı ve konforlu ulaşım hizmetlerinden birine daha kavuşacaktır.” dedi.

İstanbul’da ulaşım hizmeti veren tüm otobüs hatlarını ana-besleme hat modeli olarak düzenlediklerini belirten Emecen, “Her mahalleden merkeze olan hat yapısını her mahalleden en yakın metro veya metrobüs istasyonuna entegre olacak şekilde düzenleyerek , hatlardaki sefer sıklığının artması sağlanıp seyahat süresi kısaltılması amaçlanmaktadır. Daha kısa sürede daha konforlu bir ulaşım hizmeti amaçladıklarını belirten Emecen ”Mevcutta 725 olan hat sayısı ana-besleme hat modeline göre yeniden planlandığında toplam hat sayısı 429’a düşerek ortalama hat uzunluğunun da 18 kilometreden 13 kilometreye düşürülmesi ile sefer sıklığının yüzde 50 arttırılması hedefleniyor. Metro istasyonları ile entegre olan besleme hatlar sayesinde metrekareye 4 kişi olacak şekilde sefer sıklığı planlamaları yapılarak konfor oranının yüzde 25 oranında arttırılması hedefleniyor.” şeklinde konuştu. Entegre planlamanın ilk uygulamasının Maltepe’de hayata geçirildiğini ifade eden Emecen ,  Zümrütevler bölgesinde çalışan hatların uzun seferlerini azalttıklarını ve tüm mahalleyi kapsayacak 5 hat açıldığını ” söyledi


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »