.

Belediye 3 Ayda 4 Milyon TL Kâr Etti

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri seri bir şekilde sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Haziran ayından bu yana yaptığı asfalt çalışmalarında 4 Milyon TL kâr etti.

Şehirdeki alt Yapı çalışmalarından dolayı bozulan yollarda yoğun bir şekilde sıcak asfalt çalışması yapan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Yeni Asfalt Plentinin devreye girdiği 18 Hazirandan bu yana şehirde 60 Km’den fazla sıcak asfalt, 10 Km sathi asfalt döşedi.

Sultan Dere Mevkiindeki asfalt plentinin devreye girmesi ile asfalt maliyetinin düştüğünü belirten Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya ” Eski Asfalt plentimiz şehre 20 Km mesafede Akyaka Köyü’nde idi ve kapasitesi de saatte 40 ton idi Sultandere Mevkiinde kurduğumuz Yeni Asfalt Plentimizde saatte 160 Ton üretim yapılıyor. Şu ana kadar şehrimizde yaptığımız 60 Km’den fazla sıcak asfalt çalışmasında Belediyemiz 4 Milyon TL kâr etti.” dedi.

Başkan Akkaya üretilen asfaltın maliyetinin % 50 oranında düştüğünü belirtti. Akkaya Günde 8 saat çalışma süresi üzerinden yapılan hesaplama ile üretilen sıcak asfaltın eski tesiste 1727 saatte üretilebileceğini Yeni Asfalt Tesisinde bu sürenin 432 saate düştüğünü bildirdi.

Şu ana kadar serilen sıcak asfaltta belediyenin kârının 4 Milyon TL olduğunu belirten Başkan Akkaya”Bu para Burdurlunun parası. Belediyemizin gelirlerini en verimli şekilde halkımızın hizmetinde kullanıyoruz.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »