.

Bayramda yerli turist bereketi

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Antalya’da, oteller yüzde yüz doluluğa ulaştı.Akdeniz

Akdeniz Turistik Otelcileri Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde Antalya’daki otellerin yüzde yüz doluluğa ulaştığını söyledi.
Antalyalı turizmciler 3 gün sonra başlayacak 9 günlük bayram tatili için hazırlıklarını tamamladı. Antalya bölgesindeki 5 yıldızlı oteller Kurban Bayramı’nda sanatçılı programlarla yerli turisti bölgeye çekerken yurt genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması tercih nedeni oldu.

2013 TURİZMİ OLUMLU GEÇTİ
AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır, Kurban Bayramı tatilinde bölgedeki 500 bin yatağın yabancı turistlerle birlikte yüzde yüz doluluğa ulaştığını söyledi. 2013 yılının Türkiye çevresindeki ve Akdeniz çanağındaki tüm olumsuzluklara rağmen iyi geçtiğini belirten Çorabatır, şunları söyledi: “Ülkemiz çevresinde ekonomik anlamda olumsuzluklar ve iç karışıklık var. 2013 Türkiye turizmi için olumlu geçti. İstanbul’da başlayıp Antalya ve Ege bölgesine baktığımız artışlar oldu. Antalya’da geçen yıl bugünlerde biz 10 milyon rakamını bulduk. Bu yılı 2012 ile karşılaştırdığımızda yüzde 7 artış var. Kasım ayı ile birlikte yılbaşını kapsayacak durumda bu rakamın 800 binin üzerinde veya 900 binleri geçeceğini düşünüyorum.”

KURBAN BAYRAMINDA OTELLER YÜZDE YÜZ DOLULUĞA ULAŞTI
Ramazan Bayramı’nın yaz ayına ve sezon ortasına denk gelmesinin iç piyasada hareketliliğe yol açtığını hatırlatan AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır, sözlerini şöyle sürdürdü: “2013 Ramazan Bayramı’nda yüksek sezona denk gelmesiyle birlikte yaz ayında yabancı misafirlerden gelen aşırı rezervasyon talebiyle iç piyasada hareketlenme vardı. İç piyasadaki hareketlenme özellikle hava yolu ulaşımının sağlanması insanların çok rahat tatil yerine ulaşması avantaj oluyor. Son günlerde hava sıcaklığında yurt içinde düşme görüyoruz ancak Antalya tam tersine sıcak havayı muhafaza ediyor. Bayramda otellerde sanatçılı programlar var. Sanatçılar Antalya’ya ilgi gösteriyor. Bölgeye baktığımız zaman Kurban Bayramı’nda özellikle tatilin 9 gün olması ve Şubat tatilinden önce olması itibariyla iç piyasadan bir akın söz konusu. İç piyasada satışa sunulan tüm odalar doldu. Bayramda yüzde yüz doluluk bekliyoruz. Tatilcilerimiz tatil yerlerine gelirken dikkatli olsun.”

THY TÜM İLLERDEN ANTALYA’YA DİREK UÇUŞLAR DÜZENLEYECEK
Özellikle Türk Hava Yolları’nın yeni seferlerle Türkiye’nin bir çok ilinden Antalya’ya kolay ulaşıldığına dikkat çeken Çorabatır, “Türk Hava Yolları bayramda tüm illerimizden direk seferler düzenleyecek. Antalya’ya sadece Ankara İstanbul’dan değil tüm illerden misafir bekliyoruz” dedi.

SANATÇI AKINI
Antalya’da lüks oteller, ünlü sanatçıları Kurban Bayramı’nda konukları ile buluşturmak için birbirleriyle yarışıyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde oteller yerli ve yabancı turist çekmek için kampanya yapıyor. Ünlü yıldızları Antalya’ya getirecek oteller farklı konseptlerle yerli yabancı turistlere unutamayacakları bir tatil vaadinde bulunurken, Ajda Pekkan, Ferhat Göçer, Ebru Gündeş, Erol Evgin, Sibel Can, Volkan Konak, Candan Erçetin, Gökhan Tepe bayram tatilinde Antalya’da olması kesinleşen isimler arasında yer alıyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »