.

BAYRAM OTEL’İN SAHİBİNE 22.5 YIL HAPİS İSTENDİ

Van’daki depremde yıkılan Bayram Otel’in sahibi Tevfik Bayram hakkında 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Van’daki büyük depremin ardından 9 Kasım 2011’de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki ikinci depremde yıkılan Bayram Otel’in sahibi Tevfik Bayram hakkında, “Bilinçli taksirli ölüme sebebiyet vermek” suçundan 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İlk depremde hasar görmesine rağmen faaliyete devam eden otel ikinci depremde yerle bir olmuş, enkazdan, aralarında gazeteciler Cem Emir ve Sebahattin Yılmaz ile bir Japon yardım gönüllüsünün de bulunduğu 24 kişinin cansız bedenleri çıkarılmıştı.

İddianamede, Tevfik Bayram’ın otel işletme mesleğinin gerektirdiği dikkat ve özen yükümlülüğüne aykırı davrandığı da vurgulanarak bu mesleği icradan yasaklanması da talep edildi.

akşam


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar