.

Batman’ın rüyası gerçek oluyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladığı protokol kapsamında Batman’da 15 bin seyirci kapasiteli stat ile kapalı yüzme havuzu inşa edecek. Stat ve kapalı yüze havuzu ihalesi 30 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilecek.ihale

TOKİ ile Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliğinde, şehirlerin stat rüyaları gerçeğe dönüyor. İstanbul Seyrantepe ve Mersin Stadı’nı tamamlayıp Türk sporunun hizmetine sunan TOKİ, ayrıca 11 stadın ihalesini tamamlayarak inşa etmeye başladı. İhale ve hazırlık aşamasında ise 8 stat bulunuyor.

Batman’a müjdeli haber

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, TOKİ tarafından Trabzon’da inşa edilecek Akyazı Spor Kompleksi’nin temelini atmasının ardından, İdareden Batman’a da iyi haber geldi. TOKİ, Batman’da inşa edilecek 15 bin seyirci kapasiteli stat ile kapalı yüzme havuzunun ihale tarihini belirledi. TOKİ, stat ile kapalı yüzme havuzunun ihalesini, 30 Aralık 2013’te gerçekleştirecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliği içerisinde şehirleri UEFA standartlarında modern statlara kavuşturuyor. İdare ayrıca, ekonomik ömrünü doldurmuş statları da ekonomiye kazandırıyor.

11 stat inşaat aşamasında

TOKİ, Afyonkarahisar, Malatya, Trabzon, Sivas, Eskişehir, Samsun, Gaziantep, Adana, Sakarya, Kocaeli ve Antalya illerine yapılacak statlar ile Antalya’ya yapılacak kapalı spor salonunun ihalelerini tamamlayarak inşaat aşamasına geçti.

Hazırlık ve ihale aşamasında ise 8 stat bulunuyor. Hatay ve Batman’da yapılması planlanan statlar ihale aşamasına getirildi. Ankara, Diyarbakır, İzmir (2), Edirne ve Elazığ’da inşa edilmesi planlanan statlar da hazırlık aşamasında bulunuyor. Bu statlar ihalelerinin gerçekleştirilmesinin ardından inşa edilmeye başlanacak.

Başkente 40 bin seyirci kapasiteli stat

Ankara’da yapılacak stat 40 bin seyirci kapasiteli olacak ve projenin içinde açık-kapalı tenis kortları, bin seyirci kapasiteli buz hokeyi ve paten salonu, bin seyirci kapasiteli yüzme havuzu, 2 bin seyircili spor salonu ve il müdürlüğü hizmet binası planlandı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet, İhale kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar