.

Barut Grubu Antalya Dedeman Oteli’ni Satın Aldı

Barut Grubu, Dedeman Holding’e ait Antalya Dedeman Oteli’ni yaklaşık 80 milyon dolar karşılığında satın aldı.Dedeman Oteli

Ekonomist dergisinde yer alan habere göre, 42 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren Barut Otelleri, 540 odalı Antalya Dedeman Oteli’ni Dedeman Holding’ten yaklaşık 80 milyon dolara satın aldı.Otele yaklaşık 50 milyon liralık yenileme yatırımı yaptıktan sonra Nisan ayında hizmete açmayı planlayan Barut Hotels’in Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) eski başkanı Ahmet Barut, Dedeman Grubu ile satış anlaşmasını imzaladıklarını ve oteli 3 Kasım’da devralacaklarını belirtti.

Bu yatırımla grubun Antalya ve Ege sahillerinde çeşitli lokasyonlarda yer alan otellerinin sayısının 10’a, toplam yatak kapasitesinin 8 bine, çalışan sayısının da 4 bine ulaşacağına işaret eden Barut, bu ve benzeri fırsatlar çıkması halinde resort otelciliği konusunda yatırımlarına devam edeceklerini de vurguladı.

Dedeman Grubu’ndan Ekonomist’e yapılan açıklamada ise otelin satış sebebi olarak büyüme planları gösterildi., Açıklamada, “Dedeman Grubu olarak hazırladığımız ve uygulamaya koyduğumuz ‘2020’ye Doğru Dedeman Stratejik Planı’ doğrultusunda, büyümemize paralel olarak gerekli olan finansmanı özkaynaklarımızdan sağlamak amacıyla,  Barut Oteller Grubuna  Dedeman Antalya otelimizin satışını gerçekleştirdik” denildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »