.

Bakanlıktan Çevreyi Kirleten Tesislere 50,5 Milyon TL Ceza

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2013 yılının ilk 9 ayında yaptığı denetimlerde çevreyi kirleten tesislere toplam 50 milyon 574 nin lira ceza uyguladı, 111 tesisin ise faaliyetini durdurdu.Bakanlıktan Çevreyi Kirleten

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2013 yılının ilk 9 ayında  çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla sanayi tesisleri ve diğer faaliyetlere yönelik denetimleri sonucunda 111 tesisin faaliyetini durdurdu ve çevreyi kirlettiği belirlenen tesislere toplam 50 milyon 574 bin lira idari para cezası uyguladı.

Denetimler sırasında en çok ceza Kocaeli’de kesilirken, sırasıyla Kocaeli’nde 6 milyon 951 bin lira, Tekirdağ’da 3 milyon 937 bin lira, Ankara’da 3 milyon 576 bin lira, Bursa’da 2 milyon 51 bin lira ve İstanbul’da 2 milyon 7 bin lira para cezası uygulandı..

ÇED İzleme ve Çevre Denetimi Dairesi Başkanlığı, cezaların yüzde 52’sini atıklar nedeniyle keserken, bunu yüzde 35 suyun kirletilmesi, yüzde 10 ÇED cezaları, yüzde 3 havanın kirletilmesi izledi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »