.

Ayvalık’ta 20 ada turizme açılacak

Balıkesir’in Ayvalık ilçesindeki 22 adadan 20’sinin turizm ve tarıma açılması için girişimlerde bulunulduğu öğrenildi.Ayvalık

Gömeç Kaymakamı ve Ayvalık Kaymakam Vekili Naif Yavuz, “Kuzey Ege’nin ve ülkenin en gözde tatil merkezlerinden olan Ayvalık’taki 20 adanın turizme ve tarıma kazandırılabilmesinin çabası ve uğraşı içindeyiz” dedi. Yavuz, yaptığı açıklamada, Ayvalık’ın, 62 dalış noktası, Şeytan Sofrası’ndaki günbatımı seyri, temiz koyları, “Türkiye’nin ilk Boğaz Köprüsü”, plajları, taş evleri, tarihi dokusu ve 22 adasıyla büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi. “Adalar Kenti” olarak nitelendirilen Kuzey Ege’nin turizm merkezi Ayvalık’ın, bu kadar varlığına ve imkanlarına rağmen turizmden hak ettiği payı alamadığını dile getiren Yavuz, 22 adasından sadece Cunda ve Lale Adası’nda yerleşim ve turizm bulunduğunu, diğerlerinin değerlendirilmediğini anlattı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar