.

Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi Reakrasyon düzenlemesinin yapım ihalesi gerçekleştirildi

Trabzon Belediyesi ile TOKİ’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Ayasofya Kentsel Dönüşüm Projesi”nin yapım ihalesine 5 firma katıldı. İhale sonuçlarının ardından reakrasyon düzenleme çalışmaları başlayacak.Trabzon Ayasofya

Amacı, Ayasofya’nın çevresinde bulunan 44 binanın yıkımından sonra peyzaj düzenlemesini gerçekleştirerek, Ayasofya’nın tarihi kimliğini ortaya çıkarmak ve çevresindeki çarpık yapılaşmayı engellemek..

Çevresindeki binalar kamulaştırılarak yıkıldı…
Ayasofya’nın çevresindeki 44 binanın yıkımı için, hak sahiplerine yaklaşık 40 milyon lira ödeme yapıldığını açıklayan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, “Ayasofya’nın çevresini çok güzel bir görünüme kavuşturacak rekreasyon yapım ihalesine 5 firma katıldı. İhaleyi kazanan firmanın açıklanmasından sonra yüklenici firma çalışmalarına başlayacak. Eğer herhangi bir engel olmayacak olursa, herhangi bir teknik öteleme olmayacak olursa ihalenin yapımının ardından rekreasyon düzenlemesi 1 yıl içerisinde tamamlanarak hizmete sunulacak. Ayasofya’nın çevresini çarpık yapılaşmadan kurtarmak için başlattığımız dönüşüm ve rekreasyon düzenlemesi 2014 yılı Mart ayına kadar tamamlanarak Türk ve Dünya turizminin hizmetine sunulmuş olacak. “Tarihin, kültürün ve sanatın kenti olan Trabzon’un, Ayasofya bölgesindeki bu güzel birlikteliğin, şehrimizi ileriye taşıyacak, dünya kenti yapacak adımların en önemlilerinden biri olduğunu ve bunun gerçekleşmesi ile de mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.
“Trabzon’un balkonu” Ayasofya…
Trabzon’un kendine has yöresel el sanat ürünlerinin tanıtımı ve satışının da yapılacağı alanlara da yer verileceği projenin ihale sunucu bekleniyor. Sonucun açıklanmasının ardından, projeyi üstlenen firma tarafından Mart 2014’e kadar reakrasyon düzenlemesinin tamamlanacağı açıklandı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda İhale kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar