.

Avrasya Tüneli’nde Önemli Bir Aşama Kaydedildi

Avrasya Tüneli Projesi kapsamında yapılacak “İstanbul Boğazı Karayolu Tüneli”ni kazacak dev tünel açma makinesi monte edildi.Avrasya Tüneli

Kazlıçeşme-Göztepe arası yolculuk süresini 100 dakikadan 15 dakikaya indirecek “İstanbul Boğazı Karayolu Tüneli”ni kazacak olan 13.7 metre çapındaki tünel açma makinesi dev köstebeğin montajı yapılırken başlangıç kuyusunun kazısı da tamamlandı.

Sabah’ta yer alan habere göre, derinliğinde, Mart ayında Boğaz’ın altını kazmaya başlayacak olan dev tünel açma makinesi, Mayıs 2015’te karşı yakaya ulaşacak.

Yap-işlet-devret modeliyle Türk-Kore Ortak Girişimi ATAŞ sorumluluğunda, otomobiller için İstanbul Boğazı’nın altına yapılacak 14.6 kilometrelik Avrasya Tüneli Projesi’nde önemli bir aşama daha kaydedildi. Almanya’da üretilen 4 katlı bina yüksekliğindeki TBM’nin İstanbul Boğazı’nı kazmaya başlayacağı Haydarpaşa’daki başlangıç kutusunun kazısı tamamlandı. Geçen yıl ekim ayından bu yana parçalar halinde getirilen TBM’nin montajı devam ediyor. Daha sonra 40 metre derinliğe indirilecek TBM’nin montajı tamamlanacak. TBM, mart ortasında Haydarpaşa Limanı’ndan Cankurtaran’a kadar olan 3.4 kilometreyi Boğaz’ın 106 metre altından kazmaya başlayacak.

2015 yılı  ortasında açılması planlanan tünelden günde 100.000 aracın geçeceği tahmin edilirken, projede, her iki yakada da yer alacak gişelerde geçiş ücretinin 4 dolar + KDV olacağı belirtildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar