.

Atatürk Havalimanı Madrid’i solladı, Paris ve Amsterdam’ın ensesinde

Avrupa’nın en yoğun havalimanları sıralamasında İstanbul Atatürk Havalimanı 2013’te 51.3 milyon yolcuyla Madrid’in Barajas Havalimanı’nı geride bırakarak ilk 5’e girdi. Atatürk Havalimanı

Avrupa’nın en yoğun havalimanları açıklandı. 2013’te Londra’nın Heathrow Havalimanı 72.3 milyon yolcuyla liderliğini pekiştirirken İstanbul Atatürk Havalimanı’nın yükselişi dikkat çekti.

Bloomberg’de yer alan haberde Atatürk Havalimanı’nın 2013’te 51.3 milyon yolcuyla Madrid’in Barajas Havalimanı’nı geçerek 5. sıraya yerleştiği ikinci sıradaki Paris, üçüncü sıradaki Frankfurt ve dördüncü sıradaki Amsterdam’ın İstanbul’un nefesini ensesinde hissettikleri belirtildi. Haberde İstanbul’un neredeyse Amsterdam’ın Schirpol Havalimanı’nı yakaladığına da dikkat çekildi.

YOLCU SAYISI ÇİFT HANELİ BÜYÜDÜ

İlk beş arasında en çok yolcu artışı da İstanbul’da yaşandı Atatürk Havalimanı 2013’te bir önceki yıla göre yolcu sayısını yüzde 14 artırırken Paris Charles de Gaulle’de artış yüzde 0,7’de Frankfurt’ta yüzde 0,9’da kaldı. Lider Heathrow ise yolcu sayısını yüzde 3,4 artırabildi.

Haberde THY’nin yeni seferlerinin trafiği artırdığı belirtirken TAV Havalimanları CEO’su Mustafa Sani Şener’in “2020 hedefimiz olan 100 milyon yolcuya ulaşacağız gibi gözüküyor” görüşlerine de yer verildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »