.

Ataşehir Belediyesi’nin Yeşil Pota, Temiz Doğa projesine Fenerbahçe Ülker desteği!

Ataşehir Belediyesi, Ülker Sports Arena ve ÇEVKO el ele verdi, çevre bilincini basketbol sevgisi ile pekiştirmeyi amaçlayan “Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesi, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın milli oyuncularının da katıldığı protokol töreniyle hayata geçti

Ataşehir Belediyesi, Ülker Sports Arena ve ÇEVKO el ele verdi, çevre bilincini basketbol sevgisi ile pekiştirmeyi amaçlayan “Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesi, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın milli oyuncularının da katıldığı protokol töreniyle hayata geçti.

Proje kapsamında Ataşehir’deki okullar arasında yarışmalar düzenlenecek ve dereceye giren okullara bedava basketbol maçı biletleri hediye edilecek. Böylelikle çocuklar basketbol heyecanını yaşama şansı bulacak ve basketbolcularla tanışma fırsatı yakalayacak.

Projesinin Ülker Sports Arena’da yapılan tanıtım toplantısına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, proje destekçilerinden ÇEVKO Vakfı Genel Müdürü Mete İmer, Ülker Sports Arena Genel Müdürü Shane Chalmers, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı oyuncularından Oğuz Savaş ve İlkan Karaman ile çok sayıda konuk katıldı.

“Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesi ile ilgili olarak konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, dar gelirli yüzlerce çocuğun bu proje ile Türkiye’nin en modern salonunda en önemli basketbol maçlarını izleme şansına kavuşacak olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Konuşmasına devam eden Battal İlgezdi şunları söyledi: “Biz Mavi Kapak Projesi ile Türkiye’de öncü olmuş bir belediyeyiz. Binlerce engelli vatandaşımız bu proje sayesinde, tekerlekli sandalyeye kavuştu ve binlerce ton plastik ambalaj atığı, ekonomiye yeniden kazandırıldı. Ataşehir Belediyesi olarak çevre bilincini geliştirecek projelere imza atmaya devam edeceğiz. Yeşil Pota Temiz Doğa projesi de çevreci ve sporcu gençlerin yetişmesini sağlayacak örnek bir proje olacak.”

ÇEVKO Vakfı Genel Müdürü Mete İmer, Ataşehir Belediyesi’nin çevre konusundaki çalışmaları ile öne çıkan bir belediye olduğunu hatırlatarak, “Yarınımız, geleceğimiz olan çocuklarımız ‘Yeşil Pota, Temiz Doğa’ projesi ile hem çevre bilinci kazanacak hem de spor yapacaklar” dedi. ÇEVKO Vakfı olarak 21 yıldır ambalaj atıklarının geri kazanımı konusunda çalıştıklarını belirten Mete İmer, birçok belediye ile çeşitli projeler uyguladıklarını söyledi. Mete İmer ayırıca, ÇEVKO olarak bu proje kapsamında; her ay belirlenen maçlarda, biriktirdikleri ambalaj atıklarıyla Ülker Sports Arena’ya gelen ilk 20 çocuğa basketbol topu hediye edeceklerini ifade etti.

Ülker Sports Arena Genel Müdürü Shane Chalmers da yaptığı konuşmada “Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesinin kendilerini çok heyecanlandırdığını belirterek şunları söyledi: “Ülker Sports Arena, açılmasının üzerinden 1 yıldan kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen bir çok dünya yıldızını ve sporcusunu ağırladı. Tüm bu etkinlikler bizi heyecanlandırdı ancak bu projeden duyduğumuz heyecan çok farklı. Ülker Sports Arena’nın da içinde bulunduğu Ataşehir’de yer alan tüm ilköğretim ve lise öğrencileri ile çevre bilinci ve spor sevgisini birleştiren bu platformda bir arada olacağımız için mutluyuz.”

Konuşmalar sonrası, medya sponsorluğunu Radyo Viva’nın üstlendiği, Ataşehir Belediyesi, ÇEVKO, Ülker Sports Arena ve Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın çocuklarda çevre ve spor sevgisini artırmak için bir araya geldiği projenin protokol imza töreni gerçekleştirildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar