.

Arel Üniversitesi Trakya’nın en büyük Teknopark’ını kuruyor

İstanbul Arel Üniversitesi Trakya bölgesinin en büyük teknoparkını kurmaya hazırlanıyor.

İstanbul Arel Üniversitesi şehir içi ve dışındaki kampüsleriyle hem eğitim hem de yatırım yapıyor. Toplam 86 bin metrekarelik alana kurulu kampüslerde eğitim gören her 100 öğrenciden 75’i burslu.

Arel Üniversitesi, Trakya Bölgesi’nde pek çok firma için araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri Arel Trakya Teknoparkı kurmayı planlıyor. Bölgeyi bir teknoloji üssüne dönüştürmeyi hedeflediklerini belirten Arel Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Kemal Gözükara, burada yatırımcılara katma değerli projeler ortaya koymaları için teşvik sağlanacağını vurguladı.

2014’te temelleri atılacak Teknokent projesi kapsamında, Silivri ve çevresindeki üniversite mezunları, Arel Trakya Teknopark’ın projelerine katılabilecekler. Arel Kolejleri ve Arel Üniversitesi için bugüne kadar 350-400 milyon liralık yatırım yapıldığını belirten Gözükara, ”Eğitimin yüksek ciddiyet ve sorumluluk gerektirdiğinin bilincindeyiz” dedi.

 


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sigorta kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »