.

Antalya sahillerinde kaçak yapı denetimi başladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Bodrum’da yaptığı denetimle başlayan süreç Antalya’ya kadar uzandı. Antalya sahillerinde denetimler başladı. Denetimlerin ardından yıkımların yapılması bekleniyor.Antalya

Antalya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Yusuf Kadı, kıyı denetimleriyle ilgili 6 ekip oluşturduklarını ve denetimlerin 20 Eylül Cuma günü itibariyle başladığını açıkladı. Kadı, “2 ay içerisinde 640 kilometrelik sahil bandı tamamen denetlenecek” diye konuştu.

İlçe ilçe tüm sahilin taranacağını ve uygunsuz yapıların tespit edileceğini anlatan Kadı, “İlk 50 metrede taşınabilir, takılıp-sökülebilir yapılar serbest. İkinci 50 metrede ise günübirlik yapılar serbest. Bunun dışındaki yapılar yasak. Uygunsuz yapıların tamamı yıkılacak” dedi.

Kadı, yapılan denetimlerin turizm göz önünde bulundurularak özenle yapıldığını belirterek, “Ellerinde GPS cihazlarıyla ölçüm yapıyorlar, turistlere herhangi bir rahatsızlık vermeden denetim yapılıyor” dedi. Yusuf Kadı, yıkımların gelecek yıl turizm sezonundan önce tamamlanmasını hedeflediklerini ve bunun için yoğun bir çaba sarfettiklerini söyledi


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »