.

Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi oylamaya çıkıyor!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kültür, Yenidoğan ve Fabrikalar mahallelerine 3. Etap Raylı Sistem Projesini anlattı.


Antalya 3. Etap Raylı Sistem Projesi oylamaya çıkıyor!
1 Kasım 2017, Çarşamba / 16:38
Kent Haberleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kültür, Yenidoğan ve Fabrikalar mahallelerinde 5 Kasım’da gerçekleştirilecek 3. Etap Raylı Sistem Projesi referandumuyla alakalı bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıya, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı. Toplu ulaşımla alakalı çok mühim bir projeyi yapmak arifesinde olduklarını ifade eden Başkan Türel, “Antalya’mıza, mahallelerimize değer kazandıracak projeler peşinde koştuk. Arada sırada diyorlar ki bu raylı sistem bize ne kazandıracak? Şehirde bir yerden bir yere belki daha basit gideceğiz ama bizim bütçemize katkısı ne olacak? Raylı sistem, ulaşım basitliği yanısıra geçtiği güzergahın ticaretine, emlak fiyatlarına değer katıyor. Bir anda fiyatlar katlıyor. Böyle değer kazandıran projelerle şehrin niteliği artıyor ve şehrin değerleri yükseliyor” diye konuştu.

SIRA 3. ETAPTA

Türkiye’de katılımcı yönetimin en güzel örneğini Antalya’da verdiklerini ifade eden Menderes Türel, şunları söyledi: “2. Etap raylı sistemimizi güzergah üzerindeki 22 mahallede sorduk. Vatandaşlarımızın 98.42’si evet biz bu raylı sistemi istiyoruz dedi, kolları sıvadık ve bir dünya rekoru kırarak 5.5 ayda 18 kilometrelik hattı tamamlayarak milletimizin hizmetine sunduk. Nasıl Şarampol ve Ali Çetinkaya cadde düzenlemesini vatandaşımıza sorduk, onlar evet dedi ve ondan sonra yaptıysak. Raylı sistem 2. Etabı nasıl sorup yaptıysak şimdi de sıra 3. Etapda sizin onayınızda. Sizler evet derseniz biz de durmak yok yola devam deriz..” diye konuştu.

HER YERE ULAŞILABİLECEK

Başkan Menderes Türel, 3. Etap Raylı Sistem Hattı Projesiyle alakalı son olarak şu verileri verdi: “Yeni hattımız 23 km’den oluşuyor. Eski Varsak Belediyesinin yanısıra başlıyor. Sakarya Bulvarına, Kepez Belediyesine geliyoruz. Kepez Belediyesinden Sakarya Bulvarı’na dönüp Otogara gelir iken yer altına iniyoruz. Yer altından Dumlupınar Bulvarı’na ve üniversite istikametine geliyoruz. Tıp Fakültesi’ni geçiyoruz, üniversite kampüsünden Meltem’e ve Eğitim Araştırma Hastanesine geliyoruz. Nostalji tramvayı ile birleştiriyoruz. Bir transfer ile dilediğiniz yere gidiyoruz. Çağdaş çağdaş toplu taşım aracı ile her yere ulaşabiliyoruz.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »