.

Ankara’nın Anka Park’ı mı yoksa İstanbul’un Vialand’ı mı?

 Türkiye tema parklarla doluyor, eğlence alanları yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası oluyor.Vialandİstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yap işlet devret karşılığı kapsamında Gürsoy Grup ve Via Properties ortaklığına inşa ettirdiği Vialand, 2013 yılının Mayıs ayında hizmete açıldı. İçerisinde eğlence alanlarıyla birlikte alışveriş merkezinin de yer aldığı Vialand İstanbul’da adrenalin severlerin tek adresi oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilmekte olan Anka Park projesi ise eğlencenin en büyüğü ve en çeşitlisi olmaya aday. Fiyatların 50 liradan başlaması beklenen Anka Park projesinde ayrıca Universal Studio sinema sistemi de yer almakta.

Mart’ta açılması bekleniyor

70 metrelik dev dinozorları ve oyun alanlarıyla Ankaralıların vazgeçilmezi olacak olan Anka Park projesi Ankara’da turizme büyük katkılar yapacak. Proje içerisinde Anka Park’ı dolaşacak kara trende bulunuyor.

1 milyon 200 bin metrekarelik park

16 bin 100 metrekaresi kapalı, 1 milyon 46 bin 600 metrekaresi açık alan olmak üzere toplamda 1 milyon 200 metrekare alana sahip olan Ankapark projesi içerisinde küçüklü büyüklü toplam 1217 oyuncak bulunuyor.

14 adet roller coaster

Dünyanın en büyük eğlence parklarında 3-4 roller coaster yer alırken Ankapark’ta bu rakam herkese yetecek kadar yüksek. Tam 14 adet roller coasterın bulunduğu projede kara tren, hayvanat bahçesi ile tema park arasında ulaşımı sağlayacak 2 kilometrelik mono ray bulunuyor.

Guinness’e girecek

Hizmete açıldığında 70 metrelik dev dinozoruyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girecek olan projede ayrıca 8 kilometrelik teleferik bulunacak. Ankapark hizmete açıldığında Ankaralıların buluşma noktası olacak.

AOÇ Hayvanat Bahçesi’de projede

Ankara Büyükşehir Belediyesi 930 bin metrekare alana kurulu olan Atatürk Orman Çiftliği Hayvanat Bahçesini yenileyerek projeye dahil ediyor. Hayvan hastanesinin de yer alacağı projede Safari Park’ta bulunacak. Bu proje yenilendikten sonra Türkiye’nin en kapsamlı hayvanat bahçesine sahip olacak.

Vialand’ta bilet 44 liradan başlıyor

Gün boyu sınırsız eğlencenin sunulduğu Vialand projesinde 4-11 yaş arası çocuklar için bilet fiyatı 44 lira, 12 yaş üzerindeki ziyaretçiler için ise bilet fiyatı 55 lira olarak belirlendi. Vialand Tema Park projesinde ayrıca aile indirimi ve yüzde 15’e varan grup indirimi sunuluyor.

Rekor hedefliyor

İstanbul Gaziosmanpaşa’da eski Alibeyköy Taş Ocağı arsası üzerinde inşa edilen Vialand 2014 yılında yerli ve yabancı olmak üzere toplamda 30 milyon ziyaretçi çekmeyi hedefliyor. Proje içerisinde 250 mağazalık alışveriş merkezi de bulunuyor.

Tema Park’ta neler var?

Üç saniyede 110 kiometre hıza ulaşan Nefeskesen, saat 80 kilometre hızla 30 metre yükseğe tırmanan Maceraperest, 15 metreden suyun ortasına hızla bırakan Viking, 28 metre yukarıda eşsiz bir adrenalin sunan 360, 700 metre boyunca şelale ortasında hızla döndüren Çılgın Nehir, 15 metre yüksekte baş başa kalınan dev canavar King Kong, 500 kişilik uzun macera Safari Tüneli, korkuya meydan okuyanlar için Zindan, 5D sinemadan oluşan Hayal Perdesi, çocuklara özel Jet Ski, 40 kişiyi havada döndüren Saray Salıncağı, 50 metreden boşluğa bırakan Adalet Kulesi ve birçok eğlence seçeneği Vialand’ın tema parkını oluşturuyor.

1.1 milyar liralık dev yatırım

600 bin metrekare alan üzerinde 1 milyar 150 milyon liralık yatırımla inşa edilen Vialand içerisinde 110 bin metrekarelik kiralanabilir ticari alan,4 bin 500’ü kapalı ve 3 bin 500’ü açık olmak üzere 8 bin araç kapasiteli otopark, 2 bin metrekarelik şato, 100 bin metrekare büyüklüğe sahip gösteri merkezi, 10 bin kişilik gösteri alanı yer almakta.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar