.

Ankara’da İhtiyacın Üzerinde Konut Üretildi

Keklikoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Keklikoğlu, Ankara’da açılan yeni bölgeler ve yüksek emsaller sebebiyle ihtiyacın üzerinde konut üretildiğini ifade ederek bu durumun olumsuz sonuçlara yol açabileceğini belirtti. Ankara

Keklikoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Keklikoğlu, Ankara‘da konut piyasasını değerlendirerek ön görülerini açıkladı.
Başkent’te imara açılan yeni bölgeler ve yüksek emsaller nedeniyle ihtiyacın üzerinde konut üretildiğini belirten Keklikoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Keklikoğlu, “2013 yılı bir önceki yıldan daha canlı geçecek ancak, artık projeler çok büyük olduğundan yap sat yerine sat yap sistemine dönüldü. Bu sistem sektörde satışların yavaşlaması, müteahhit firmaların projelerini bitirememesi, tedarikçilerine ödemelerini aksatması ve sattığı daireleri teslim edememesi gibi riskler taşıyor” dedi.
SOSYAL ALANLAR
Günümüzde mimari çizim eşliğinde, nitelikli ve birinci sınıf konutların yapılmaya başlandığını ifade eden Keklikoğlu, şunları söyledi:
“Geldiğimiz noktada son teknolojiyi kullanan müteahhitlik firmaları oluştu. Daha büyük parsellerde site değil, neredeyse kompleks şeklinde sosyal alanları, açık ve kapalı otoparkları, geniş park alanları, kapalı sosyal tesisleri ile güvenlikli konutlar yapılmaya başlandı. Bu anlamda tüketici de bilinçlendi ve ev sahibi olmayan kitle azaldı. Seçici davranarak evlerini değiştirmek isteyen ya da ikinci evini almak isteyen bilinçli bir müşteri kitlesi oluştu.
ALICI ARAŞTIRMACI
İmar emsal oranlarının yükseltilmesi ve rant getirme dönemi ile kat yükseklikleri giderek arttı. Son nokta ise, artık 300 – 500 daireden oluşan küçük bir kasaba büyüklüğünde tüm etkinlikleri içeren projeler oluşmaya başladı. Önce apartman hayatı, sonra bahçeli ev veya villa, sonra yüksek katlı bloklar derken hepsini deneyen kitle kendi içinde son tercihini birçok proje arasından seçme şansı elde etti. Ankaralı alıcı, fiyat, iç dekorasyon, sosyal alanlar, sağlamlık gibi tüm parametreleri inceleyerek karar veriyor. Son derece seçici ve araştırmacı olan Ankaralılar, kendisine taahhüt edilen her detayı sorgular.”

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar