.

Ankara’da 40 Yıllık Ağaçlar Sahurda Söküldü

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yenimahalle Şentepe’de kurulacak olan teleferik hattındaki 40 yıllık ağaçları, vatandaşın tepkisinden çekindiği için sabaha karşı düzenlediği bir operasyonla söktü.40 Yıllık Ağaçlar

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Şentepe’ye yapılması planlanan teleferik hattında yer alan 40 yıllık ağaçları sabaha karşı gizlice söktü.

Ani bir sahur operasyonu ile başlayan ağaç sökme eylemini fark eden halkın tepki göstermesi üzerine alana çevik kuvvet ekipleri ve TOMA’lar gönderildi.

Büyükşehir Belediyesi, teleferik projesinin ikinci durağına denk gelen yarım asırlık ağaçları sökme kararı aldı. Gezi Parkı eylemleri nedeniyle vatandaşın tepkisinden çekinen ekipler, ağaçları dün sabaha karşı 03.30’da sökmeye başladı. Mahalle sakinleri ağaçların kesileceği endişesiyle dört duraktan oluşan teleferiğin Yunus Emre kavşağına yapılacak olan ikinci durağının başka bir yere taşınmasını istemişti.

200 KİŞİLİK GRUP PROTESTO ETTİ

Hürriyet’in haberine göre, gece yarısı operasyonuna tepki gösteren yaklaşık 200 kişilik grup da kavşaktaki 40 yıllık çam ağaçların sökülmesini tepkiyle karşıladı. Yenimahalle’de oturan vatandaşlar ağaçların söküldüğü alana gelerek belediyeyi protesto etti. Tepkilerini dile getiren vatandaşlar her akşam ağaçların söküldüğü alanda toplanarak protesto yapma kararı da aldı. Vatandaşın ağaçların sökülmesini protesto etmesi üzerine bölgeye çevik kuvvet ekipleri ve TOMA’lar sevk edildi.

Teleferiğin ikinci durağının yapılacağı bin 475 metrekarelik Yunus Emre Kavşağı’nda yaklaşık 35 kara çam bulunduğunu aktaran çevre sakinleri ağaçların ise 40 yıllık olduğunu hatırlattı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri 1 Temmuz’da teleferiğin istasyonunun yapılacağı yeşil alanı tahta paravanlarla çevirmişti.

İlk aşamasının şubat ayında, ikincisinin ise bir yıl sonra bitirilmesi planlanan teleferiğin yapımının ilk zamanlarında belediye, gelen tepkiler üzerine paravanları kaldırmak zorunda kalmıştı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »