.

Ankara Mevlevihanesi Yeniden İnşa Ediliyor

Altındağ Belediyesi, 84 yıl önce yıkılan Ankara Mevlevihanesi’ni Hamamarkası bölgesinde yeniden inşa ediyor.Mevlevihanesi

84 yıl önce yol yapımı sırasında yıktırılan Ankara Mevlevihanesi, eskisine yakın bir bölgede Altındağ Belediyesi tarafından yeniden hayata geçiriliyor. Tamamlandığında Belediye tarafından kültür sanat merkezi olarak kullanılacak olan yapının kaba inşaatı devam ediyor.

Hamamarkası bölgesinde inşa edilmekte olan Mevlevihane için ilk etapta çizimler yapılarak ilgili makamlardan izinler alındı.

Ankara’nın en önemli tarihi eserlerinin Altındağ’da bulunduğunu ifade eden Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Cenab-ı Ahmet Paşa Camii bahçesinde yer alan Ankara’daki tek mevlevihane ne yazık ki korunamamış. Geçmiş yıllarda yol açma çalışması nedeniyle yıkılmış. Bu bilgiyi öğrendikten sonra mevlevihaneyi tekrar yapmak için harekete geçtik.” dedi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »