.

Ankara Macunköy’de Ağaç Kesimi Başladı

Milli Emlak’a ait olan ve 2005 yılında bir firmaya satılan 4.250 metrekarelik arazi üzerinde bulunan ağaçlar firma tarafından kesilmeye başlanınca tiyatrocular ve tiyatroseverler ayaklandı.Macunköy

Milli Emlak tarafından 2005 yılında bir firmaya sattılan ve içinde Devlet Tiyatroları Atölye Sahneleri’nin de bulunduğu Macunköy’deki 4 bin 250 metrekarelik arazide bulunan ağaçlar kesiliyor.

Hürriyet’ten Ender Baykuş’un haberine göre, Tiyatrocular ve tiyatroseverler bine yakın ağacın bilinçsizce kesilmemesi için uyarıda bulunduklarını ancak firmanın hemen ağaç kesimine başladığını belirtti.

14 ağacın bilinçsizce kesilmesine müdahale edemediklerini söyleyen tiyatrocular, Ostim Şehit Kadir Özcan Polis Merkezi Amirliği’ne şikayette bulundu. Şikayetin ardından olay yerine gelen görevli polis memurları kesimi durdurarak, kesimden sorumlu 3 kişiyi şüpheli sıfatıyla karakola götürerek ifadelerini aldı. Milli Emlak’ın satışı mahkemelik olan arazisinde, davanın sürdüğünü belirten Devlet Tiyatroları’nın avukatı, “Emniyet yetkilileri iki tarafı da dinledi. Mahkeme kararı olmadan kesim yapılamayacağına karar verdi. Ancak olan şimdilik 14 ağaca oldu” diye konuştu.

Tiyatrocular, araziyle ilgili dava sürerken, araziye gelen firma yetkililerinin ağaç kesimine başlamasına tepkilerini, şu ifadelerle dile getirdi:
“Burada kamu malına zarar verildi. Bunun mutlaka cezasının verilmesi gerekir. 4 bin 250 metrekarelik kısmının Milli Emlak tarafından bir firmaya satılması süreci 2005 yılında başladı. Firma şu an atölye sahnelerimizin bulunduğu içinde binden fazla ağacın olduğu 20 metrelik kısmı da almak istediğini belirterek, sürekli olarak taciz edici davranışlarda bulunuyor. Bu durumla ilgili açılmış davalar var. Henüz ortada bir karar yokken nasıl kamu malına zarar verebiliyorlar. Bizim kendi çıkarımıza hiçbir çabamız olmadı. Zaten şu an İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’ni içinde barındıran arazi 60 yıldır Devlet Tiyatroları bünyesinde. Yani burası devletin, doğal olarak da vatandaşların malı.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »