.

Ankara-İstanbul YHT Hattı İçin Geri Sayım Başladı

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman, tespit edilen ufak tefek eksikliklerin giderilmesinin ardından Piri Reis Treni’nin mart’ta hizmete başlyacağını ardından ise Ankara-İstanbul YHT hattının açılacağını söyledi.YHT Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü Süleyman Karaman, Ankara-İstanbul YHT hattında devam eden test çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirtti.3 gün önce gerçekleştirilen test sürüşüne katıldığını belirten Karaman, ufak tefek bazı eksiklikler bulunduğunu, söz konusu eksikliklerin giderilesinin ardından Mart ayı itibarıyla Piri Reis Treni’nin aralıksız seferlere başlayacağını, çok yakın zamanda ise Ankara-İstanbul YHT hattının hizmete gireceğini kaydetti.

Toplam 523 kilometrelik Ankara-İstanbul YHT hattının 276 kilometrelik Ankara-Eskişehir bölümü 2009 yılında hizmete açılmıştı. Yapımı tamamlanan Eskişehir-İstanbul arasındaki 247 kilometrelik bölümü ise Piri Reis Treni ile sinyalizasyon, yol ve katener testleri tamamlandıktan sonra hizmete hazır hale gelecek ve Mart ayı içerisinde hattın açılışı yapılacak.

Tamamlandığında Marmaray’la entegre olacak Ankara-İstanbul YHT hattı hizmete girdiğinde ise Ankara İstanbul arası yolculuk süresi 3 saate, Ankara Gebze arası yolculuk süresi ise 2 saat 30 dakikaya inecek.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »