.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Mimarlar Odası Arasında Gerilim

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Hacıbayram ve çevresinde yürütülen çalışmaları eleştiren ve çalışmalar hakkında bilgi talep eden Mimarlar Odası, belediyeden gelen cevap üzerine konuyu yargıya taşıma kararı aldı.Mimarlar Odası

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Hacıbayram ve çevresinde yürüttüğü çalışmaları eleştiren Mimarlar Odası Ankara Şubesi  belediyeyi eleştiren bir yazı göndermişti.
Büyükşehir ise Mimarlar Odası’na cevaben, “Aklı kendinize verin” ifadesini kullandı.
Bu cevabın üzerine Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ve Şube Sekreteri Tezcan Karakuş Candan basın toplantısı düzenledi. Karakuş, şunları söyledi:
ÖZÜR BEKLİYORUZ
“Yöneticiler adabına göre cevap vermeliler. Böyle bir cevabı haketmedik. ‘Aklı kendinize verin’ diyen biri, Başkent’in belediye başkanı olmayı haketmiyor. Gönderilen cevapta istediğimiz bilgiler verilmemiş. Suç duyurusunda bulunacağız. Belediye Başkanı’ndan özür bekliyoruz.”
CAN GÜVENLİĞİ BİZİM SORUMLULUĞUMUZDA

Mimarlar Odası’nı kızdıran Büyükşehir Belediyesi’nden gelen cevapta ise şu ifadelere yer verildi: “Hizmetin, sırf sizin anlamanız için özel dizayn edilmesi söz konusu değildir. Can güvenliği konusu bizim sorumluluğumuzdadır. Aklı kendinize verin. Çalışma yerinde kimin görevli olacağını biz tayin ederiz. Bu çalışmanın dayanağı yasalardır.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar