.

Ali Sami Yen projesinde yapı ruhsatı alındı

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından yükselen Ali Sami Yen projesinin yapı ruhsatı alındı.

Mecidiyeköy eski Ali Sami Yen Stadyumunun arazisine yapılacak proje ile ilgili yapı ruhsatı onaylandı. Ruhsata paralel Mecidiyeköy’ün çehresini değiştirecek projenin yapımına başlanacak. Aga Khan Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından tasarlanan proje, ofis ve rezidans olmak üzere üç bloktan oluşuyor. İstanbul’un en merkezi lokasyonlarından Mecidiyeköy’e modern bir kent meydanı kazandıracak proje, yeşil alanlarının yoğunluğu ile dikkat çekiyor. Torunlar GYO-Torun Yapı- Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı ile hayata geçirilecek projenin ön satışlarına da önümüzdeki dönem başlanacak.

Torunlar GYO, Torun Yapı ve Kapıcıoğlu Proje Ortaklığı ile hayata geçmeye hazırlanan eski Ali Sami Yen Stadyumu arazisine yapılacak projenin yapı ruhsatı onaylandı. Ruhsatın onaylanmasına paralel Ödüllü Mimar Emre Arolat tarafından tasarlanan projenin inşasına önümüzdeki günlerde başlanacak. Toplam yatırım tutarı arsa maliyeti dahil yaklaşık 1 milyar TL olan projenin Mecidiyeköy’ün çehresini değiştirerek, bölgeye yeni bir boyut kazandırması amaçlanıyor.

Üç otopark katı ile 200 bin metrekare üzeri inşaat alanına sahip 3 bloktan oluşan projenin 2 bloku 43 katlı rezidans, 1 bloku ise 39 katlı A sınıfı ofisten oluşacak.  Üç blokun tüm cepheleri, başta İstanbul Boğazı olmak üzere Marmara Denizi’ne kadar uzanan kentin farklı panoramik manzaralarını katlarına taşıyacak. Modern yaşamın tüm taleplerine cevap verecek donatı ve özelliklerle muhteşem bir görüş açısına sahip rezidanslar 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli metrekarelerde dairelerden oluşacak.

Ali Sami Yen arazisine yapılacak proje sayesinde Mecidiyeköy, modern bir kent meydanına da kavuşacak.  Komşu parseldeki mevcut yeşil alanla da bütünleşerek bir kent parkına dönüşmesi hedeflenen proje ile Mecidiyeköy için yeni bir soluklanma alanının da oluşturulması hedefleniyor. Mecidiyeköy’ün yoğunluğunu rahatlatacak bir anlayışla hayata geçirilmeye hazırlanan projede blokların alt kotları da “yeşil ofisler”olarak tasarlanıyor. Bir katı belediyeye ait olmak üzere üç katlı otoparka sahip proje içindeki sosyal alanlar ile İstanbullulara yeni bir kamusal alan imkanı yaratılacak.

% 65 Torunlar GYO, % 30 Torun Yapı ve % 5’i Kapıcıoğlu İnşaat ortaklığında TOKİ ile gelir paylaşımı esası ile hayata geçirilen ve İstanbul için bir prestij projesi olmaya aday  projenin 2014 yılı son çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

TORUNLAR GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ;

İstanbul İli, Şişli İlçesi, Fulya Mahallesi, Büyükdere Caddesi, 1 No’lu Sokak, 58 Pafta, 1199 Ada, 384 parselde bulunan  Ali Sami Yen Stadı Arsasında   gerçekleştirilecek Proje inşaatının başlayabilmesi için  İmar Kanunu’nun 26.ncı  maddesi hükmü çerçevesinde alınması gereken “Yapı Ruhsatı” alınmıştır.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »