.

Ali Ağaoğlu Turizm Bakanlığı, tüm bütçeyi Türk dizilerine kaydırsın

İstanbul Maslak’ta inşa ettiği Türkiye’nin tek parçalı en büyük projesi olan ‘Maslak 1453 Projesi’nin lansmanına katılan Ali Ağaoğlu, ” Turizm Bakanlığı tüm bütçeyi Türk dizilerine kaydırsa daha etkili tanıtım yapmış olur. Türk dizileri yayınlandığı zaman buralarda sokaklar boşalıyor. Ben de Türk dizilerine destek vermeye hazırım” dedi.


Ağaoğlu’nun İstanbul Maslak’ta inşa ettiği Türkiye’nin tek parçalı en büyük projesi olan ‘Maslak 1453 Projesi’ne Arap şeyhleri büyük ilgi gösterdi. Projenin ilk lansmanını dünyanın en büyük ikinci Emlak fuarı olan Dubai CityScape’de yapan Ağaoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projenin 500 dairelik iki kulesini Abudabi veliaht prensi Mohammed Bin Zayed Al Mahyan’a satacaklarını bildirdi.

Fuarda Ağaoğlu standını ziyaret eden Dubai Şeyhi El Maktum’un oğlu şeyh Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum ile görüşen Ali Ağaoğlu, Dubai prensinin önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelerek projenin 1 kulesini satın almak istediğini ifade etti.

Ağaoğlu şeyhlerin kuleleri Yatırım amacıyla aldığını ve içlerini dayayıp döşeyip kiraya vermeyi planladıklarını söyledi. Ağaoğlu, bu satışlardan elde edecekleri 500 milyon doların 1 ay içinde Türkiye’ye getirileceğini kaydetti. Şu anda Körfez’de paranın bol olduğunu ifade eden Ağaoğlu “Önceleri Körfez zenginleri Avrupa’ya Yatırım yapıyordu. Buralarda yükselen milliyetçilik bunun akabinde de Ortadoğu’da Başbakan Tayyip Erdoğan sevgisi ve Türk dizileri bu ilgili Türkiye’ye kaydırdı. Turizm Bakanlığı tüm bütçeyi Türk dizilerine kaydırsa daha etkili tanıtım yapmış olur. Türk dizileri yayınlandığı zaman buralarda sokaklar boşalıyor. Ben de Türk dizilerine destek vermeye hazırım” ifadesini kullandı.konuthaberleri.com

Çıkarılan Mütekabiliyet yasasının son dönemlerdeki en önemli yasalardan birisi olduğunu ifade eden Ağaoğlu “Gelişmiş batılı ülkelerin çoğu yabancıya mal satarak ekonominin gelişimine katkıda bulundular. Aynı fırsat bizim için de geçerli. Başta İstanbul olmak üzere kıyı şeritleriyle toplamda yabancıya 1 trilyon dolarlık satış yapılabilir. Bu çerçevede benim projelerimden 2 yıl içinde yabancıya 2 milyar dolarlık satış yapmayı taahhüt ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Maslak 1453 İstanbul Projesi’nden de yabancıya 700-800 milyon dolar satış yapmayı hedeflediğini anlatan Ağaoğlu, “Bu da bu projenin yüzde 30’una karşılık geliyor. Şu ana kadar projede ön satışta 2 bin daire sattık. Bunun da 100 tanesi Suudi ve Kuveytliler aldı” diye konuştu. Kaynak:Turizmguncel com


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar