.

Alemdağ Caddesi’nda Hava Paraları Tavan Yaptı

KDM Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, cadde mağazacılığı trendinin ger döndüğünü ifade ederek özellikle Alemdağ Caddesi’nin ciroda İstiklal Caddesi’ni dahi geride bıraktığını belirtti.Alemdağ Caddesi

Cadde mağazacılığı trendinin yükselmesi ile Ümraniye öne çıktı, hava paraları tavan yaptı. KDM Alışveriş Merkezleri Kiralama ve Yönetim Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, ciroda Ümraniye’de bulunan Alemdağ Caddesi’nin İstiklal caddesini dahi geride bıraktığını, İstiklal Caddesi’nde milyon dlarları bulan hava parası konusunda pazarlık yapılabilirken Alemdağ cadesi’nde pazarlığn söz konusu olmadığını açıkladı. Bağdat Caddesinde eski binaların ünlü markalar tarafından komple satın alındığını ifade eden İzci, genel olarak caddelerdeki dükkanmalrın metrekare fiyatlarının AVM’leri ikiye katladığını  hatta ayda 150 bin euro kira ödeyen markalar olduğunu sözlerine ekledi.

Günümüzde Türkiye’deki en iyi iş yapan caddenin İstiklal Caddesi olduğunu kaydeden İzci, şöyle devam etti:
“Şu anda her ilde bir mecburiyet caddesi var ve markalardan ciddi talep geliyor. Ciroda en iyi İstiklal Caddesi. Herkes oraya girmek istiyor. İkinci sırada Alemdağ Caddesi, üçüncü sırada Bağdat Caddesi geliyor. Alemdağ’da metro bağlantısı yapılıyor. Burada da ciddi hava paraları talep ediliyor ama markalar da razı oluyor. Bağdat Caddesi’nde ise eski binalar satılıyor ve 20 daireli bir bina için 30 milyon dolar talep ediliyor.”

Murat İzci, perakende için Kayaşehir’’deki fırsatları vurgularken Kayaşehir’de AVM ve konut projeleri geliştiren Makro İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, 25 bin kişinin yaşadığı Kayaşehir’de hedefin 1 milyon kişilik bir şehir yaratmak olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
“Biz 7 binden fazla konut satan bir grubuz. Bizim Kayaşehir’de 1.500 konutumuz var. Yatırımlarımızı o bölgeye yönlendirdik. Hilton by Hampton otelinin işleteceği bir otelimiz bir de 122 mağazalı Kayaşehir AVM isimli bir AVM’miz var. 100 milyon liralık bir yatırım yaptık. Kayaşehir gelişime çok açık.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »