.

AKSİYON YAPAN ZARAR EDİYOR

Ambassador Hotel Grubu Sahibi ve Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Bayar Ulukapı, 2012 yılının zor geçtiğini ama aksiyon yapan işletmelerin zarar ettiğini söyledi.

Ulukapı, Rusya için İspanya ve Yunanistan’ın paket tur fiyatlarında çok büyük indirimlere gittiğine dikkati çekerek, ”Rusya’dan turist çekmek isteyen İspanya ve Yunanistan, 10 günlük paket turlarını bizim bir haftalık paketlerimizden daha ucuza veriyor. Bizde bir hafta kalan bir turist aynı paraya Yunanistan ve İspanya’da 10 gün kalabiliyor. Ayrıca Avrupalı tur operatörleri Rusya ve BDT ülkeleri için uçaklarınıve acentelerini yönlendiriyorlar” dedi.

İspanya ve Yunanistan’ın aksine Türkiye’nin fiyatlarını yükselttiğini anlatan Ulukapı, buna rağmen Türkiye’de Temmuz ve Ağustos aylarının geçen yıla göre daha dolu geçtiğini, geçen yıl Ramazan ayında aksiyonların daha yüksek olduğunu ama bu yıl Ramazan ayında iç turizme verecek odalarının kalmadığını kaydetti.

Geçen yıl artan enflasyon ve giderlerin artmasını göz önüne alarak fiyatlarını arttırdığına işaret eden Ulukapı, şunları söyledi:
”Geçen yıla göre fiyatlarımızı artırmıştık. Ancak bazı oteller biraz daralma yaşandığı için hemen indirim yapmaya başladı. Bana göre fiyatlar indirilmemeli. Aksiyon yapanlar zarar ediyor. Bu yılın sonunda pek çok tesis, özellikle kiralık tesislerde bunu yüzden el değiştirmelerin olacağını düşünüyorum. Biz artan maliyetleri göz önüne alarak 2013 yılı oda fiyatlarında yüzde 2-3 oranında artırdık. 2013 yılı kontratları yapılırken bu yıl baz alınmamalı.”

“Tek pazara bağlı kalmamak gerekir”
Ambassador otelinin özel bir tesis olduğunu vurgulayan Ulukapı, şöyle konuştu:
”Biz tesis olarak hizmet kalitesine büyük önem veriyoruz. ISO 22000 gıda güvenliği belgesi alan ilk tesislerden biriyiz. Otel olarak çok sayıda ödül aldık. Teknolojiyi çok yakından takip ediyoruz. Kısa sürede Yeşil yıldız için başvuracağız. Biz Kemer ‘de ilk Yeşil yıldız alan tesis olmak istiyoruz. Odalarımıza tıbbi atık çöp kovası koyan ilk tesisiz. Biz ağırlıklı olarak İskandinav ülkeleri, Alman, Hollanda, Rusya, BDT, Baltık ülkeleri olmak üzere 28 ülkenin vatandaşlarını misafir ediyoruz. Pazar ne kadar çeşitli olursa o kadar iyidir. Tek pazara bağlı kalmamak gerekir.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Turizm kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »