.

Aksa Enerji kapasitesini yükseltti

Aksa Enerji tamamına sahip olduğu iştiraki Rasa Enerji yoluyla kapasite artırımlarını tamamladı. şirketin toplam kurulu kapasitesi 2,045MWe’ye ulaştı.

 

Aksa Enerji tamamına sahip olduğu iştiraki Rasa Enerji yoluyla kapasite artırımlarını tamamladı (11,7 MWe’lik kombine çevrim santraline dönüşüm) ve Urfa doğalgaz santralinin kurulu kapasitesini 120MWe’den 128MWe’ye yükseltti. Böylelikle şirketin toplam kurulu kapasitesi 2,045MWe’ye yükselmiş oldu.

Aksa Enerji’nin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na gönderdiği açıklama:

Aksa Enerji Üretim A.Ş.’nin bağlı ortaklıklarından Rasa Enerji Üretim A.Ş.’nin Şanlıurfa OSB’de Temmuz 2011’de devreye almış olduğu doğalgaz yakıtlı enerji santralinin atık ısı kazanları ve 11.7MW gücündeki buhar türbini yatırımı ile kombine çevrim yatırımı tamamlanarak devreye alınmıştır.

Santralin toplam gücü 128.5 MW’a çıkmış olup, toplam verimliliği %52’ye yükseltilerek yakıt tüketiminden yaklaşık %10 tasarruf sağlanmıştır.

Böylece, Şirketimizin bütün doğalgazlı santrallerinin kombine çevrim yatırımları tamamlanarak optimum verimlilik hedeflerine ulaşılmıştır.Söz konusu yatırımın tamamlanmasıyla Şirketimizin toplam kurulu gücü ise 2,045MW’a ulaşmıştır.

Kapasite ve verim artışlarının 2012/4.çeyrekten itibaren ciro ve kar rakamlarımıza katkı sağlaması beklenmektedir.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »