.

Akm’nin Yıkılmadan Önceki Son Hali Görüntülendi

AKM’nin yıkılmadan önceki son durumu görüntülendi. Atatürk Kültür Merkezi’nin içinin son durumu İHA doğrulusunda görüntülendi.

AKM’nin yıkılmadan önceki son durumu görüntülendi

Atatürk Kültür Merkezi’nin içinin son durumu İHA tarafından görüntülendi.

Yenilenme projesi kapsamında yıkımına karar verdiği ve opera binasına dönüştürülecek olan İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nin son durumu, içeriden görüntülendi.
Görüntülerde binanın duvarlarının döküldüğü, kolon ve kirişlerindeki demirlerin çürüdüğü ilgi çekti. Yeni proje bitirildiğinde içerisinde, dünyanın en akustik opera salonu, sanat galerisi, tiyatro salonu, kütüphane, çok hedefli salon, bale salonu, sergi salonu ve restoran gibi kullanım alanları yer alacak.

“Bu kültür merkezi dünya ile rekabet edecek bir kültür merkezi”
Eski durumunu de yansıtacak şekilde bir proje olacağını ifade eden AKM Müdürü Cahit Koca, “Daha kapsamlı, daha güzel bir proje olacak. Hem de sanata ve sanatçıya yanıt verecek bir kültür merkezi olacaktır. 2019’un ilk çeyreğinde de bu binaya kavuşmuş olacağız. Kesinlikle bu tür bir kültür merkezine ve opera binasına gereksinim vardı. İstanbul sevdalısı olan Cumhurbaşkanımızın hep gönlünde yatan, hep aklında olan bu tür bir kültür merkeziydi” diye konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »