.

Akfen ve Aquila Karasular Enerji’nin Kalan Hisseleri İçin Sözleşeme İmzaladı

Karasular Enerji’nin daha önce yüzde 40 hissesini Aquila’ya satan Akfen Holding kalan yüzde 60 hisse içindeAquila ile sözleşme imzaladı.Karasular Enerji

Akfen Holding’in yüzde 40 hissesini Alman yatırım fonu Aquila’ya sattığı Karasular Enerji’nin kalan yüzde 60 hissesinin satış sözleşmesi de tamamlandı. Karasular Enerji Üretimi ve Ticaret Anonim Şirketi’ndeki  yüzde 40 hissesini 30 Kasım 2012’de 22.908.113 Euro sermaye satış bedeli ile Aquila Capital Wasserkraft Invest GmbH ve Aquila HydropowerINVEST Investitions GmbH & Co. KG’ya devreden Akfen Holding, kalan yüzde 60 hissenin tamamının 36.550.000 Euro bedelle devrine ilişkin sözleşmeyi de 13 Mart 2013’te imzaladı.
26 MW Kurulu Güç’e sahip İdeal Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin hisselerine sahip olan Karasular’ın hisse devrinin, sözleşmede yer alan izinlerin tamamlanmasının ardından 25 Nisan 2013 tarihine kadar gerçekleşmesi planlanıyor.
İşlem kapanışı ile ilgili olarak Aquila tarafından 1 milyon avro tutarında cayma tazminatı ve satış bedelinin yüzde 50’si yeddi emin hesaplarına intikal ettirilmiş ve satış sözleşmesi yürürlüğe girmiştir.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar