.

Akasya Acıbadem’de Metrekare Fiyatları 10 Bin TL Seviyesinde

Saf GYO’nun bin 400 konutluk Akasya projesinde metrekare fiyatları 2 yıl önce 3 bin 500- 4 bin lira civarında iken bu gün 10 bin lira seviyesine ulaştı.akasya acıbadem

Saf GYO tarafından Acıbadem‘de konumlandırılan ve 2 yıl önce sdatışların  3 bin 500 lira metrekare fiyatı ile başladığı Akasya projesinde son 50 konut için metrekare fiyatı 10 bin lira oldu. 

Türkiye’nin önde gelen grupularından Yıldız Holding, Sinpaş GYO, Akkök ve Doğu-Batı Grubu’nun ortaklığıyla kurulan Saf GYO’nun ilk projesi Akasya ‘yeni nesil yaşam kompleksi’nde yeralan 1.400 konutun 1.350’sinin satıldığı kaydedildi. Acıbadem’de konumlanan Akasya’dan konut alanlar ise 2 yılda 3 kata yakın kâr elde etti. Akasya’nın İstanbul’un en çok kazandıran projelerin başında geldiğini söylen Saf GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik “600 milyon dolarlık yatırımla gerçekleşen Akasya, sonbaharda tamamlanacak. 2 yıl önce projeye başlarken talep toplayalım dedik. Talepte bulunanlar konutun ne metrekaresini, ne fiyatını, ne de kaçıncı katta olduğunu bilmiyorlardı. Metrakare satışına 3.500-4.000 liradan başladık. Şimdi ise ortalama metrekare fiyatı 10 bin liraya yükseldi. Gayrimenkul yatırımcısı ciddi gelir elde etti” dedi.
AVM’de metrekare kiraları aylık 50 $’dan başlıyor
Akasya içinde yer alan 80 bin m2’lik kiralanabilir alanda 300 adet mağaza ile hizmet verecek olan yaşam ve alışveriş merkezi bölümü ise yine İstanbul’un en büyük yaşam alanlarından biri olacak. Saf GYO Başkan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Raif Ali Dinçkök, alışveriş merkezinde yüzde 70 üzerinde anlaşma sağlandığını söyledi. Mağazaların kiralandığını belirten Dinçkök “Aylık metrekare fiyatları 50-150 dolar arasında. İlk defa Türkiye’ye gelecek markalar var” dedi. Ayrıca çocuklar için eğlenirken öğrenme imkanı sunan bir ‘çocuklar ülkesi’ kurarak dünyanın en büyük çocuk ‘eğitim ve eğlence’ markası olmayı başarmış KidZania da Türkiye’deki ilk noktasını Akasya içinde açacak. Bunların yanı sıra biri IMAX ikisi VIP olmak üzere toplam 15 sinema salonu, çeşitli rekreasyon alanları, sergi, gösteri ve eğlence alanları Akasya içinde yer alacak.
SAF GYO’NUN AKASYA’SI Köprüye 5 dakika mesafede
SAF GYO A.Ş.’nin Acıbadem’deki ‘yeni nesil yaşam kompleksi’ Akasya‘nın, toplam 182 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edildiğini beliren Saf GYO Genel Müdürü Zeynep Oral, Akasya’da doğaya ayrılan alanın 50 bin m2 yeşil alan ve 7.500 m2 yerleşik göl olmak üzere yaklaşık 58 bin m2 olduğunu söyledi. İstanbul’un ortasına konumlanan Akasya’ya ulaşım; metro, Marmaray, metrobüs  ve çevreyolları bağlantılarını sağlayan özel yol yatırımları ile sağlanacak. Akasya’ya Boğaziçi Köprüsü’nden 5, Suadiye’den 7, FSM’den ise 10 dakikada ulaşılabilecek.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar