.

Akaryakıtta Vergi İndirimine Destek Veririz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,Maliye Bakanlığı’nın akaryakıt üzerindeki vergileri azaltmak için çalışma yapması halinde, bakanlık olarak bu çalışmaya destek vereceklerini açıkladı.Akaryakıt Akaryakıttaki verginin 12 yılda kademeli olarak düşürüldüğünü belirten Enerjive Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Maliye Bakanlığı’nın akaryakıt üzerindeki vergilerin azaltılmasına yönelik bir çalışma yapması halinde buna bakanlık olarak destek vereceklerini söyledi.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ı Bakanlıktaki kabulü sırasında soruları yanıtlayan Bakan Yıldız,  12 yıl öncesinde her 100 birimlik benzinin 70 birimlik kısmı vergiyken, bugün 58 birimlik kısmının vergi olduğunu anlatan Yıldız, “Yani oran olarak vergi düştü. Bu daha fazla düşebilir mi? Maliye Bakanlığımız çalışmayı yapıyor. Eğer öyle çalışma varsa biz de bunu destekleriz” dedi,

Yıldız, kuraklık endişesiyle ilgili de şunları söyledi: “Yağmurun az yağması, enerji sektöründe istemediğimiz şekilde doğalgazın daha fazla kullanılmasına yol açar. İnşallah mart yağmuru öngörülerimizi biraz daha olumlu manaya çeker. Yağış azlığı enerjiyi olumsuz etkiler.”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Enerji kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »