.

Ağaoğlu’nun Veliefendi Projesine Bakanlıktan Onay Çıktı

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun Veliefendi’de hayata geçirmeyi planladığı yeni projesinin imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.Veliefendi Projesi

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı ünlü işadamı Ali Ağaoğlu‘nun 2013’te hayata geçirmeyi planladığı Veliefendi projesinin imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı.

Bakırköy Kartaltepe Mahallesi’nde eski boya ve mensucat fabrikalarının bulunduğu arazi, ‘özel proje alanı’ olarak ilan edildi. Buna göre bölge artık sanayi alanı olarak kullanılamayacak. Bölgenin ticaret ve konut alanına dönüştürülmesini amaçlayan proje kapsamında Veliefendi de yerleşime açılacak. 70 dönümlük arazide yeni konutlar yükselecek.
Yerleşim alanı olarak tercih edilen Ataköy’ün rakibi olacak yeni konutlar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan imar planı vizesi çıktı. Konut alanlarında emsal 2.5 olarak belirlenirken azami yükseklik 70 metre ile sınırlandırıldı. Ticaret alanlarında ise inşaat emsali 2 olarak düzenlenirken yükseklik 30 metre şeklinde belirlendi.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet, Yeni Projeler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »