.

Ağaoğlu Maslak 1453’ün 2 Kulesine Dubai Şeyhi Talip Oldu

Ağaoğlu İnşaat tarafından hayata geçirilecek olan Cumhuriyet tarihinin en büyük konut projesi Maslak 1452 İstanbul Dubaili yatırımcılarla buluştu, projede yer alan iki kuleye Dubaili Şeyh talip oldu.

 

Ağaoğlu İnşaat tarafından İstanbul Maslak’ta konumlandırılan Türkiye Cumhuriyeti tarihinin tek parçalı en büyük konut projesi olan Maslak 1453’e Arap şeyhleri büyük ilgi gösterdi. Dünyanın en büyük ikinci emlak fuarı olan Dubai Cityscape’de projenin lansmanını yapan Ağaoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, projenin 500 dairelik iki kulesini Abudabi veliaht prensi Mohammed Bin Zayed Al Mahyan’a satacaklarını açıkladı.
Fuarda Ağaoğlu standını ziyaret eden Dubai şeyhi El Maktum’un oğlu şeyh Hamdan Bin Mohammed Bin Rashid Al Maktoum ile görüşen Ali Ağaoğlu, Dubai prensinin önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelerek projenin 1 kulesini satın almak istediğini vurguladı. Ağaoğlu şeyhlerin kuleleri yatırım amacıyla aldığını ve içlerini dayayıp döşeyip kiraya vermeyi planladıklarını söyledi. Ağaoğlu, bu satışlardan 1 ay içinde 500 milyon doları Türkiye’ye getireceğini kaydetti.
Türk dizelerine destek
Şu anda Körfez’de paranın bol olduğunu ifade eden Ağaoğlu “Önceleri Körfez zenginleri Avrupa’ya yatırım yapıyordu. Buralarda yükselen milliyetçilik bunun akabinde de Ortadoğu’da Başbakan Tayyip Erdoğan sevgisi ve Türk dizileri bu ilgili Türkiye’ye kaydırdı. Turizm Bakanlığı tüm bütçeyi Türk dizilerine kaydırsa daha etkili tanıtım yapmış olur. Türk dizileri yayınlandığı zaman buralarda sokaklar boşalıyor. Ben de Türk dizilerine destek vermeye hazırım” dedi.
‘2 milyar $’lık satış yaparım’
Çıkarılan mütekabiliyet yasasının son dönemlerdeki en önemli yasalardan birisi olduğunu ifade eden Ağaoğlu “Gelişmiş batılı ülkelerin çoğu yabancıya mal satarak ekonominin gelişimine katkıda bulundular. Aynı fırsat bizim için de geçerli. Başta İstanbul olmak üzere kıyı şeritleriyle toplamda yabancıya 1 trilyon dolarlık satış yapılabilir. Bu çerçevede benim projelerimden 2 yıl içinde yabancıya 2 milyar dolarlık satış yapmayı taahhüt ediyorum” dedi. Maslak 1453 İstanbul projesinden de yabancıya 700-800 milyon dolar satış yapmayı hedeflediğini anlatan Ağaoğlu, “Bu da bu projenin yüzde 30’una karşılık geliyor. Şu ana kadar projede ön satışta 2 bin daire sattık. Bunun da 100 tanesi Suudi ve Kuveytliler aldı” dedi.
‘Metrekaresi 10 bin TL’yi bulur’
Projenin ilk satışa çıktığı zaman metrekare fiyatının 3 bin 900 lira olduğunu söyleyen Ağaoğlu “ Şu anda fiyatlar 4.400-5000 lira aralığında fakat proje bittiğinde ise bu rakamlar 10 bin liraya çıkacak. Bundan kârlı çıkan şu anda alan yatırımcı müşteri olacak” dedi.
Bodrum’da rotayı araplara kırdı
Bodrum’da 10 milyon metrekarelik arsada dev proje yapmayı planladıklarını anlatan Ağaoğlu “Bu projeyi Avrupa’ya yönelik hazırlamıştık. Ancak Körfez’den büyük ilgi görünce yönümüzü buraya çevirdik. Yüzde 90’ı bu ülkelerde pazarlanacak”
dedi.
Konutta balon yok
Projenin lansmanına katılan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kurum da, Türkiye’de toplam 22 milyar liralık proje geliştirdiklerini belirterek “Bu projelerin yüzde 10’u yabancıya satarsak 2 milyar 200 liralık gelir elde ederiz. Biz Türkiye’deki konutların yüzde 10’unu yapıyoruz. Bu hesapla Türkiye genelinde 20 milyar liralık yabancı satışı yapmak mümkün olur” dedi. Türkiye’de sektördeki balon iddialarının gerçek olmadığını vurgulayan Kurum “Sadece bazı bölgelerde ve firmalarda sıkıntı olabilir. Doğru lokasyon ve projelerde sıkıntı yok. Ağaoğlu 1453 ile Bahçetepe projesinden bir haftada 1 milyar liralık satış yapıldı“ dedi.
1453 metrelik ‘Alışveriş caddesi’
Avrupa Yakası’nın en önemli merkezlerinden birisi olan Maslak’ta Fatih Ormanları ve Park Orman’ın bitişinde 325 dönümlük arazide yükselen Ağaoğlu Maslak 1453 projesi farklı mimarisi ve sunmuş olduğu yaşam konsepti ile hem yatırım hem de oturum için cazip bir proje olarak öne çıkıyor. 4 bin 789’u konut olmak üzere işyerleri ile birlikte 5 bin 341 bağımsız bölümden oluşan proje, geniş meydanları, tiyatroları, uluslararası düzeyde modaya ev sahipliği yapabilecek 1453 metre uzunluğundaki caddesi, yanı başındaki orman alanı ve daha pek çok donatısıyla birlikte dünya ölçeğinde bir proje olma özelliği taşıyor. 2 ay önce başlanan Ağaoğlu Maslak 1453’de inşaat sahasında 2.5 milyon metrekarelik hafriyat yapıldı. Projede en yükseği 55, en düşüğü ise 21 katlı olmak üzere 24 kule bulunuyor.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »