.

Ağaoğlu Maslak 1453’te birim fiyat 3 bin 900 lira

İnşaat devi Ağaoğlu’nun İstanbul Maslak’ta üzerinde çalıştığı en büyük projesinin metrekare fiyatı belirlendi. ‘Maslak 1453’ adı verilen projede konutlar 3900 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak


İnşaat devi Ağaoğlu’nun İstanbul Maslak’ta üzerinde çalıştığı en büyük projesinin metrekare fiyatı belirlendi. ‘Maslak 1453’ adı verilen projede konutlar 3900 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak. ‘Maslak 1453’ bölge ortalamasına göre yüzde 30 avantajlı fiyatlarla piyasaya çıkıyor

Türkiye’nin en önemli gayrimenkul gruplarından Ağaoğlu’nun İstanbul Maslak’ta büyük merak ve heyecanla beklenen yeni konut projesinin ayrıntıları ortaya çıktı.

Türkiye’nin startı verilmiş en büyük sosyal yaşam alanlarından biri olarak kabul edilen Maslak’ta, adı ‘Maslak 1453’ olarak konan projede satılacak konutların metrekare fiyatı belirlendi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak projesinin ayrıntılarını ilk kez Posta’ya açıkladı.

4700 konut olacak

Ali Ağaoğlu, Maslak 1453 projesinde bulunan konutların metrekare fiyatlarının 3900 TL’den başlayacağını söyledi. Projedeki konut sayısının 4700 olacağını ifade eden Ali Ağaoğlu, ticari alanlarla birlikte ünite sayısının 5300’e ulaşacağını kaydetti. 314 dönüm arsa üzerine inşa edilecek olan Maslak 1453’te çalışmaların iki ay önce başladığını söyleyen Ağaoğlu, 2 milyon metreküp hafriyatın boşaltıldığım ifade etti.

Dünyada örnek gösterilecek

Projeyi yakından takip edebilmek için Ataşehir’deki makam odasına ‘Sistem 9 Medya’ imzasını taşıyan kamera sistemi kurduran Ali Ağaoğlu, bu sayede tüm şantiyelerini en ince ayrıntılarına kadar izleme olanağı bulduğunu söyledi.

Ağaoğlu, “Amacımız, Türkiye inşaat sektörünün geldiği noktayı tüm dünyaya göstermek. İçinde Nişantaşı’nın da bulunduğu çok konseptli bir şehir kuruyoruz. Yalnız Türkiye’de değil, tüm dünyada örnek gösterilecek bir sosyal yaşam alanı olacak” dedi.

1453 için orman satın aldı!

Maslak 1453’ün en önemli özelliklerinden biri çok yakınındaki Parkorman ve Fatih Ormanı ile yan yana olması. Hatta Fatih Ormanı’nın sahibi olan şirketi satın aldıklarını belirten Ali Ağaoğlu, “Amacımız New York’taki Central Park’ı burada oluşturmak. Site sakinleri ormanlardan yararlanabilecek, yürüyüş yapılacak, gezi alanlarında dinlenme olanağı yaratılacak” dedi.

‘Ezberleri bozacağız’ Projenin Nişantaşı gibi her şeyi olan canlı ve cazip bir semti de ortaya çıkaracağını söyleyen Ali Ağaoğlu, “Projenin özel lansmanını önce portföyümüzdeki müşterilerimize sunacağız.

Fiyatı çok uygun olarak çıktık. Tüm müşterilerimizin yarattığımız fırsattan yararlanmasını istiyoruz.

Rayiç bedelimiz, Maslak’ın ortalamasının çok altında. Amacımız, tüm ezberleri bozmak” dedi.

Bir ayda 3 bin tanesini satarım

Maslak 1453’te bir ayda 3 bin konut satacağını belirterek iddiasını ortaya koyan Ali Ağaoğlu, bir ilginç satış ve pazarlama stratejisini de paylaştı. Ağaoğlu, projeyi 1-4 Ekim tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilecek emlak fuarında yabancılara da sunacaklarını söyledi. Sunum için Dubai’deki fuarda en büyük standı kiraladıklarını ifade eden Ali Ağaoğlu şöyle konuştu:

“Dubai’de yeni projemiz ile birlikte Türkiye’nin tanıtımı için de çaba göstereceğiz. Bizim Ağaoğlu Grubu olarak amacımız öncelikle Türkiye ve İstanbul’un imajını yükseltmek. Tabii ki çok güvendiğimiz ve büyük ses getireceğine inandığımız projemizi de tanıtacağız ama önemli olan ülke tanıtımı.

Maslak 1453’ün yüzde 25-30’unu yabancılara satmayı planlıyoruz.”

Ahmet Çelik/Sabah


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »