.

ABD Askıda Konut Satışları Yeniden Yükselişte

Şubat ayında beklenmedik bir şekilde gerileyen ABD askıda konut satışları Mart ayında tekrar yükselerek konut sektöründe beklentilerin yükselmesini sağladı.ABD satılık Konut

ABD‘de Mart ayında öngörüleninin üzerinde ikinci el konut alımı için kontrat imzalanırken, konut sektöründe toparlanma olduğu sinyalleri güçlendi.
Askıda konut satış endeksi bugün açıklanan verilere göre Mart ayında yüzde 1.5 yükselirken, bir önceki ayın verileri yüzde 1’lik düşüşe revize edildi. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanı ise yüzde 1’lik artışa işaret etmişti.
Tarihi düşük seviyedeki mortgage oranları ve istihdam sektöründe yaşanan iyileşme konut sektörünün toparlanmasını hızlandırarak hem konut fiyatlarının artışına hem de ekonomik genişlemeye katkıda bulunuyor. Konut değerlerinde yaşanacak daha fazla toparlanma daha fazla ABD’linin konutlarını satışa çıkarabileceği ihtimalini doğururken, böyle bir durumda gittikçe azalan stokların biraz rahatlayacağı ifade ediliyor.
New York’ta bulunan Credit Suisse ABD ekonomi direktörü Jonathan Basile, “Şimdi konut sektörü istikrarlı bir şekilde toparlandığına göre artık konu yukarı yönlü toparlanma olup olmadığı değil, ne kadar hızlı olduğu. İşsizliğin gittikçe düşmesiyle artık yeni bir ortam var ve faiz oranlarımız sürekli düşük” ifadelerini kullandı.
Bloomberg anketine katılan 34 ekonomistin tahminleri yüzde 1.5’lik düşüş ile yüzde 2’lik artış arasında değişiklik gösterdi.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar