.

Abartılı Metrekare Uygulaması Güven Kaybına Neden Oluyor

Ankara’nın ilk çevre dostu projesi Paladyum Beytepe’yi hayata geçirmekte olan Uzaltaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, konut metrekarelerine otopark alanlarının da eklenmesinin konut alıcısını güvenini zedelediğini söyledi.Metrekare Ankara’nın ilk çevreci konut kulesi Paladyum Beytepe’yi inşa etmekte olan Uzaltaş’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala, abartılı metrekare uygulamasının sektör için güven kaybı olduğunu söyledi.

400-500 metrekare olduğu belirtilen projelerin net metrekaresinin belirtilenin yarısı kadar bile olmadığını vurgulayan Pala, “Konut alıcısı, söylenen metrekareye otoparkın hatta merdiven boşluğunun bile dahil edildiğini öğreniyor. Neticede net rakam 200 metrekare bile etmiyor” dedi.

Pala, “Otopark zaten projede yer alması gereken bir alan. Satış yaparken metrekareye katılması son derece yanlış. Paladyum Beytepe’de biz daire başına 2-3 otopark veriyoruz. Projemizin yüzde 75’ine yakınını yeşil alana ayırıyoruz” diye konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »