.

42 Maslak’ta Metrekare Fiyatları 5 Bin Dolardan Başlıyor

 

Bay İnşaat tarafından İstanbul Çorap Fabrikası yerine inşa edilen 42 Maslak projesinde 70 residence ve 16 bin 500 metrekarelik ofis alanı yaz döneminde satıldı.

Bay İnşaat‘ın Maslak‘ta bulunan İstanbul Çorap Fabrikası’nın yerine inşa ettiği 42 Maslak projesinde residence metrekareleri 5-7 bin dolara, ofis metrekareleri ise 4-6 bin dolara yükseldi.

42 Maslak Yürütme Kurulu Başkanı Erol Özmandıracı, “70 rezidans ve 16 bin 500 metrekarelik ofis alanı sattık. Herkesin durgun dediği yaz döneminde biz 100 milyona yakın ciro yaptık” diye konuştu. Metrekare fiyatlarının rezidanslarda 5-7 bin dolar ofislerde ise 4-6 bin dolar aralığına ulaştığını söyleyen Özmandıracı, projede ilk bloğun yarısını sattıklarını, ikinci blokta ise otel yapmayı düşündüklerini belirtti. Projenin hızlı ilerlediğini ve martta teslim edileceğini de aktaran Özmandıracı, 8 günde bir kat çıktıkları bilgisini verdi. 950 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen 42 Maslak projesi, toplam 167 bin metrekarelik satış alanına sahip. Projenin Mart 2013’te teslim edilmesi planlanıyor. Özmandıracı, otel projesiyle ilgili yabancı markalarla görüşmelerin devam ettiğini kaydetti.
Sanat küratörü var
Projeyi hazırlarken klasik müteahhitlik bakış açısından uzak durduklarını söyleyen Özmandıracı, “Önce konsepte karar verdik. Buranın bir sanat temasına sahip olmasını istedik. Türkiye’de ilk defa bir gayrimenkul projesinde sanat danışmanı ve küratörü var. Bu anlayışı projenin tamamına yaydık” diye konuştu.
‘İMKB projesiyle ilgileniyoruz’
Maslak ve İstinye’de çok sayıda proje gerçekleştirdiklerini ve artık bu bölgenin müteahhidi haline geldiklerini söyleyen Özmandıracı, İstinye’deki İMKB binası yerine yapılacak projeyle de ilgilendiklerini açıkladı. Özmandıracı, “İstinye’nin mimari yapısına uygun yatay bir proje yapılmalı. O bölge dikey bir projeyi kaldırmaz. Biz de şartlar belli oldukça projeyle ilgileneceğiz” diye konuştu.

 


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »