.

3. Köprünün Bağlantılı Yolları YİD Modeli İle İhale Edilecek

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantılı yolları yıl sonuna kadar YİD Modeli ile ihale edilecek.Bağlantılı Yolları

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında İstanbul Boğazı’na yapılmacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantılı yolları olan Kınalı-Odayeri ve Kurtköy-Akyazı otoyollarının ihale hazırlıklarının devam ettiğini açıkladı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün bağlantılı yolların yıl sonuna kadar Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale edilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Turhan, “Sanat yapılarında önemli bir aksama olacağını düşünmüyoruz. Tabii kış döneminde yarma ve dolgu çalışmalarında gelecek iki hafta içerisinde şantiyeler durur. Çünkü toprak hassas bir yapı. Kış aylarında hava şartlarında bu verimli değil. Projede yaklaşık 64 milyon metreküp toprak hareketi var, bunun 37 milyon metreküpe yakını yolun gövdesinde, kalan kısmı ise yeni ağaçlandırma yapılacak maden ocakları ile orman alanlarına dökülerek kullanılacak. Şu an itibariyle 7,5 milyon metreküp toprak hareketi oldu. Bunu yıl sonuna kadar 10 milyon metreküpe yaklaştırabilirsek hedefimizi gerçekleştirmiş oluruz.” Turhan, “Teknik bir sıkıntı, sorun yaşamazsak projeyi 2015 yılının yazında hizmete almayı hedefliyoruz” diye konuştu.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri Manşet, İhale kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »