.

3. Köprü 90 Metre Yüksekliğe Ulaştı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 5 ayda 90 metre uzunluğa ulaştı, 29 mayıs 2013 tarihinde temeli atılan köprü sessizce inşa ediliyor.3. Köprü

3’üncü Boğaz Köprüsü nam-ı diğer Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün inşa çalışmaları hızla devam ederken ayaklarının uzunluğu günd 3 metre birden artıyor. 90 metreyi geçen köprü. Köprü’nün inşası hızla sürerken ayakları günde 2-3 metre birden yükseliyor. 2015 yılı içinde tamamlanarak hizmete açılması hedeflenen köprünün her iki yakada da ayak uzunlukları 90 metreyi geçti.

58.4 metrelik tabliye genişliğiyle dünyanın en geniş, 1408 metre ana açıklığıyla da üzerinde demiryolu geçişi olan dünyanın en uzun ve 320 metre kule yüksekliğiyle dünyanın en yüksek kulesine sahip köprüsü olacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün İstanbul trafiğini de rahatlatması bekleniyor.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »