.

3. Havalimanı metro güzergahı ne zaman açılacak

Çalışmaların süratle devam ettiği Gayrettepe – 3. Havalimanı Metro Hattını Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, inceledi. Aydın, projedeki çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Gayrettepe – 3. Havalimanı Metro Hattı’nda çalışmalar süratle devam ediyor. Çalışmalar tamamlandıktan sonra havalimanını kent merkezine bağlayacak metro hattı Eyüp ilçesini de bir çok ilçeye birleşik etmiş olacak.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Gayrettepe – İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattı projesi kapsamında inşa edilen Kemerburgaz Metro İstasyonu şantiyesinde araştırmalarda bulundu. Aydın, projedeki çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Başkan Aydın burada şantiye yetkilileriyle görüşerek çalışmaların hangi adıma geldiği, gelişen safhalarda neler yapılacağını konuştu.

HAT 66 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA OLACAK

Gayrettepe – İstanbul Yeni Havalimanı Metro Hattı 66 kilometre uzunluğa sahip olacak. İlk etabı 2018 senesinde, ikinci etabı ise 2021 senesinde tamamlanacak metro hattı Eyüpsultan, Kağıthane, Küçükçekmece, Şişli, Arnavutköy ve Başakkent ilçelerinden geçecek.

13 istasyondan ortaya istikbal metro hattında Kemerburgaz, Göktürk ve İhsaniye istasyonlarının da bulunacak.

ENTEGRE HATLAR

Gayrette – 3. Havalimanı Metro Hattı, Yenikapı – HacıOsman Metrosu ile Gayrettepe’de, Hızlı Tren ile Havalimanı’nda, Sultangazi-Arnavutköy Hattı ile Arnavutköy’de, Kirazlı-Metrokent-Kayakent Metrosu ile Kayakent’de, Bakırköy-Kirazlı-Olimpiyatköy Metrosu ile Olimpiyatköy’de, Kayakent-Başakkent-Olimpiyatköy Tramvayı ile Olimpiyatköy’de, Kirazlı-Halkalı Metrosu ile Halkalı’da, Marmaray Projesi ile Halkalı’da birleşik olacak.

Eyüp Belediyesi


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »