.

3 Ekim günü AVM’lerin yürüyen merdivenleri iptal!

Sağlık Bakanlığı, 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekmek için AVM’lerde yürüyen merdivenlerin öğle tatilinde çalıştırılmamasını istedi.

Sağlık Bakanlığı, 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlemeye hazırlanıyor. Bunlardan birinin de alışveriş merkezlerinde yürüyen merdivenlerin 3 Ekim günü çalıştırılmaması olduğu öğrenildi.

Yürüyen merdivenler 15 dakika çalışmayacak
Bakanlığın “Obezite ile Mücadele” kampanyası çerçevesinde bu yıl tüm illerde açık hava etkinliklerinin düzenleneceği belirtilirken, 3 Ekim 2012 Çarşamba günü Türkiye’deki tüm AVM’lerde yürüyen merdivenlerin 13.00-13.15 arasında 15 dakikalığına çalıştırılmaması, yürüyen merdivenlerin yanına da fiziksel aktivitenin önemiyle ilgili tanıtıcı ve bilgilendirici afişlerin asılması istendi.

Amaç farkındalık yaratmak
Sağlık Bakanlığı‘nın bu aktivitelerle obezite ile mücadelede fiziksel aktivitenin önemi konusunda farkındalık yaratmayı amaçladığı öğrenildi.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »