.

2B’ye Başvuramayanlar İçin Ek Süre Geliyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B arazilerinin satışında istenilen başarının yakalandığını ve başvuruda bulunamayan hak sahipleri için ek süre tanınacağını açıkladı.2B Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B’ye başvuramayan hak sahiplerine ek süre tanınacağını açıkladı. 2B taşınmazlarının satışından Türkiye’nin önemli bir gelir sağladığını belirten Şimşek, 2B arazilerinin satışında istenilen başarının yakalandığını söyledi.

Milli emlak ve defterdarlık çalışanlarının 2B taşınmazları konusunda performanslarının takdire şayan olduğunu belirten Şimşek şunları söyledi:
“Yılda 10-12 bin taşınmaz işlerini yapan Maliye Bakanlığı, 2B ile birlikte neredeyse 800 binin üzerinde hak sahibi, 600 binin üzerinde parselle çok yoğun bir iş yüküyle karşı karşıya kaldı. 2B çok önemli bir sorunu çözmek için hükümetimizin geliştirdiği bir mevzuat ve bu mevzuat çerçevesinde bir uygulama. Devletle vatandaş arasında bir sosyal sorunu, var olan bir fiili durumu çözme adına önemli bir işlem. Ayrıca kentsel dönüşüm noktasında da çok önemli bir adım. 2B kapsamında 31 Ocak itibarıyla 600 bin 643 adet taşınmaz ve 816 bin 361 kişi kullanıcı durumundadır. Bunların yüzde 77.1’ine tekabül eden 629 bin 356 kişi satın almak için başvurmuş. Bu ciddi bir başarı. Başvuruda bulunanlardan 530 bin 831’i kanun kapsamında değerlendirilebilir nitelikte. Bu hak sahiplerinden satın alma taleplerinde bulunan yüzde 74’üne, yani 392 bin 119 kişiye satış gerçekleşmiş. Bu gerçekten çok iyi bir performans”


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Arsa ve Arazi kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar