.

2B başvurularının süresi uzatıldı

Hedeflerin tutturulamadığı 2B arazi satışlarında, kullanıcılara tanınan başvuru süresi 3 ay uzatıldı. 2B başvurularının yeni son tarihi 31 Ocak.

Dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında alınan kararlardan biri, gayrimenkul sektörünü yakından etkileyecek. Zira bu karar, 2B arazi satışlarıyla ilgili.

Yeni tarih 31 Ocak
Daha önce 30 Ekim olarak açıklanan 2B arazi satışlarının son başvuru tarihi 3 ay ileri atıldı. 2B arazi satışları için yeni son başvuru tarihi ise 31 Ocak olarak belirlendi.

İşte diğer kararlar
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın açıkladığı kararlar arasında Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (TAPDK) kapatılması ve yetkilerinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Sağlık ve Maliye Bakanlıkları’na dağıtılması, cenaze veya hastalık nedeniyle izin verilen tutuklu ve hükümlülerin izinli olduğu süre içerisinde kendi evlerinde veya ikinci derece dahil kan ve kayın hısımlarının evinde kalabilmesi, cezaevinde “aile odası”nda aile görüşü, 23 Ekim Salı gününü 24 Ekim Çarşamba gününe bağlayan gece yarısında itibaren, 30 Ekim Salı günü sabah saat 07.00′a kadar otoyol ve köprülerin ücretsiz olması ve terörle mücadele ile ilgili kararlar da yer alıyor.

300 bin başvuru geldi
Hükümetin yaklaşık 20 milyar TL gelir beklediği 2B arazi satışları için yaklaşık 450 bin hak sahibinden 300 bin civarı başvuru yapmış, bu rakam yetersiz görülmüştü.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Arsa ve Arazi kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »