.

22 Milyar TL’lik Konut Satmak Mümkün

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Türkiye’de yıllık 22 milyar liralık iş yaptıklarını belirtti.


Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Dubai’de düzenlenen Maslak 1453 İstanbul’un tanıtım toplantısında yaptığı değerlendirmede Türkiye’de yıllık 22 milyar liralık iş yaptıklarını belirterek, “Bu projelerin yüzde 10’unu yabancıya satarız. Buradan 2,2 milyar liralık bir yabancı satışı olur. Biz Türkiye’deki konut ve ofislerin yüzde 10’unu yapıyoruz.

Zaman Gazetesinin haberine göre, bu hesapla Türkiye genelinde 22 milyar liralık yabancı satışı yapmak mümkün.” diye konuştu. Türkiye’de inşaat sektöründeki balon iddialarının gerçek olmadığını bildiren Kurum şunları söyledi: “Sadece bölgesel ve bazı firmalarda sıkıntı olabilir. Doğru lokasyon ve projelerde sıkıntı yok. Ağaoğlu 1453 ile Bahçetepe projesinden bir haftada 1 milyar liralık satış yapıldı.”

Geçen yıl 12 bin 600 konut satarken bu yılın ilk 9 ayında 4.800 daire satabilen TOKİ iştiraki Emlak Konut’un yüzünü son 2 proje güldürdü. Emlak Konut Genel Müdürü Kurum, Dubai’deki Cityscape Global 2012 emlak fuarında yaptığı açıklamada hasılat ortağı oldukları Ağaoğlu Maslak 1453 projesinde 10 günde 2 bin konut satıp 800 milyon lira ciro sağlandığını söyledi. Genel Müdür Kurum, hasılat ortaklı bir diğer proje olan Bahçetepe’de ise 10 günde 700 konut satıldığını ve bunun karşılığında 220 milyon lira hasılat elde edildiğini açıkladı. Murat Kurum’un verdiği bilgiye göre Emlak Konut’un yüzde 50 hasılat ortaklı Mecidiyeköy Likör Fabrikası yerine yapılan konut, ofis ve otel projesi ise bu ayın son günü satışa çıkacak. Maslak’tan 4,5 milyar lira hasılat beklediğini açıklayan Ali Ağaoğlu, bunun yüzde 35’ini Emlak Konut’a bırakacak.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Emlak Konut kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »