.

2023’e Kadar 8.000 Kilometre Otoyol Yapılacak

2023 hedefleri kapsamında otoyol projeleri hayata geçirmekte olan Karayolları Genel Müdürlüğü, 8.000 kilometre otoyol yapmayı hedefliyor.Otoyol

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden aldığı bilgiye göre,  Avrupa ile  Kafkaslar ve Ortadoğu’yu birbirine bağlayan Türkiye’de, batıdan doğuya kesintisiz ulaşım imkanı sağlayacak otoyol ağının 2023’e kadar tamamlanması planlanıyor.

Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümüne kadar kamu-özel sektör işbirliği ve Yap-İşlet-Devret (YİD) finansman modeliyle toplam 5 bin 554 kilometre otoyol ağının hizmete girmesi hedefleniyor.

Söz konusu projelerin hayata geçirlmeis ile Türkiye’deki 1000 kilometrekareye düşen 2,5 kilometre otoyol uzunluğunu 10 kilometreye yükselerek,  AB ortalamasına ulaşacak. Projelerin 535 kilometrelik kesiminde yapım çalışmaları devam ederken, 5 bin 19 kilometrelik otoyol ise henüz proje aşamasında.

Projeler arasında yer alan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu (İzmit Körfez Geçişi ve bağlantı yolları dahil) ve Sabuncubeli Tuneli projeleri ile Kuzey Marmara Otoyolu/Odayeri-Paşaköy Kesimi (İstanbul 3. Boğaz köprüsü dahil) Otoyolu Projesi’nin 95 kilometrelik kısmının yapım çalışmalarına başlandı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar