.

2013 Yılında İstanbul’da Değer Artışı Yüzde 30’u Geçti

EVA Gayrimenkul Değerleme Araştırma ve Raporlama Yöneticisi Gökçen Taşkın, İstanbul’un 2013 yılında 3. Köprü, Marmaray, yeni metro hatları ve kentsel dönüşüm gibi projeler sebebiyle değer kazandığını belirtti.İstanbul İstanbul’da Beylikdüzü, Kağıthane ve Seyrantepe gibi bölgelerde emlak fiyatlarındaki artış yüzde 30’lara ulaştı. Fiyat artışını tetikleyen en önemli faktörler ise 3. Köprü ve Marmaray gibi devasa projeler oldu.

Milliyet’ten Yavuz Karaman’ın haberine göre, 2013  yılında İstanbul’un bir çok ilçesi yüzde 5’ten yüzde 30’un üstüne varan oranlarda değer kazandı. EVA Gayrimenkul Değerleme Araştırma ve Raporlama Yöneticisi Gökçen Taşkın’ın araştırmasına göre ise sööz konusu değer artışının nedenleri arasında Marmaray’ın açılışı, kentsel dönüşümün hız kazanması ve 3. Köprü gibi etkenler yer alıyor.

En çok değer kazanan bölgelerden biri olan Kemerburgaz’da özellikle 3. Köprü projesinin etkili olduğu belirlenirken, son dönemde yatırımcıların gözdesi Kağıthane – Seyrantepe de değer artışı açısından hızlı bir ivme yakalamış bulunuyor.
Marmaray’ın Kazlıçeşme çıkışının olduğu bölgelerdeise birçok yeni projenin geliştirilmekte olduğunu  ifade eden Gökçen Taşkın, Marmaray’ın devreye girmesiyle bölgenin en çok değer kazanan yerler arasına girdiğini belirtti.

Taşkın, son dönemlerde İstabul’un en çok değer kazanan bölgeleri arasında yer alan Kartal – Maltepe, Ataşehir, Şerfiali’nin geçtiğimiz dönemdeki ivmeden sonra doygunluk kazandığını ve bu sebeple içinde bulunduğumuz dönemde değer artışının geçtiğimiz döneme kıyasla daha az olduğunu söyledi.

Yine geçtiğimiz döneme kıyasla değer artış yüzdesi nispeten azalan bölgelerden birinin de Basın Ekspres ve Güneşli çevresi olduğuna değinen Taşkın, “Bu bölgede son iki üç yılda otel, ofis, AVM, konut veya hepsinin yer aldığı karma projeler geniş arsalar üzerinde geliştirildi” dedi.
 
Anadolu Yakası Boğaz Hattı Değer Kazanıyor
Şerefiyesi yüksek olan ve konsept projelerin geliştirildiği Anadolu Yakası Boğaz Hattı’nın da en çok değer kazanan bölgeler arasında olduğunu belirten Taşkın, buna sebep olarak prestijli projelerin bu bölgeye değer kazandırmış olduğunu, konut sayısı az ve daire fiyatı yüksek olan lüks projelerin bölgenin prestijini artırdığını kaydetti.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »