.

2012’de Yabancılara 5.3 Milyon Metrekare Taşınmaz Satıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 2012 yılında yabancılara 5,3 milyon metrekarelik taşınmaz satışının gerçekleştiğini açıkladı.Taşınmaz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 2012’de yabancılara toplam, 5,3 milyon metrekare taşınmaz satılırken yabancıların en fazla Antalya, Konya, Muğla, Uşak, İstanbul, Aydın ve İzmir illerinden taşınmaz edindiğini açıkladı.
CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker’in soru önergesini yanıtlayan Bayraktar, 2000-2012 arasında Türkiye’de taşınmaz edinen yabancı gerçek kişilerin illere dağılımını, uyruk bazında sayılarını ve taşınmazların yüzölçümlerini açıkladı. Bayraktar, 2012’de yabancılara toplam 5,3 milyon metrekare taşınmaz satıldığını dile getirdi.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Haberler kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar