.

15 ve daha yüksek katlı binaların yıkımı patlatma tekniğiyle yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, patlatma tekniğini yıkım makinelerinin yıkamadığı binalarda kullanacak. Bakanlık, patlatmayı düşük katlı binalarda değil de 15 ve daha yüksek katlı binalarda kullanacak.

Ekim ayında başlayacak olan afet riski altındaki alanların dönüşümü için yıkım talepleri gelmeye başladı. Bakanlığa bugüne kadar 70’e yakın yıkım firmasından yıkım teklifi geldi. Bunlar arasında yabancı ortaklı iş yapan Türk firmaları da bulunuyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar,  firmaların yıkım tekniklerinin incelendiğini söyleyerek “Modern, teknolojik ve ayrıştırma yapabilen makinelerle patlatma sistemi nasıl oluyor araştırıyoruz. Zaman içinde zaten bu sistem de kendisini geliştirecek” diye konuştu.

BAKANLIK PATLATMA TEKNİĞİNİ ÇOK KATLI BİNALARDA KULLANACAK

Bakanlık, patlatmayı;  yüksek erişimli makinelerin erişemediği ya da bina üzerine mini yıkım  makinelerinin yerleştirilemediği zor binalar için  kullanacak. Genellikle patlatma 15 ve daha yüksek katlı binalar için kullanılacak.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Sektörel kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar