.

15 Milyon Konut Yenilenmeli

5 milyon konutun 1960’lı yıllarda inşa edildiğini ve yapı ömrünü tamamladığını ifade eden Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel, Türkiye genelindeki 15 milyon yapının yenilenmesi gerektiğini belirtti.Konut

Büyük Marmara depreminin 14. yılında uzmanlardan çarpıcı bir tespit geldi. Genç Yönetici ve İşadamları Derneği’nin (GYİAD) düzenlediği ‘Sektörel Toplantılar’ının ilkinde konuşan Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel, Türkiye’deki toplam 19 milyon konutun 10 milyonunun yapı ruhsatının olmadığını, ruhsatı olan 50 yaş üstündeki 5 milyon konutun ise kullanım ömrünü çoktan tamamladığını belirterek  şunları söyledi:
“Yapı ruhsatsız yaklaşık 10 milyon konut ciddi risk oluşturuyor. 9-9.5 milyon ruhsatlı konutun yarısı 1960-1970’li yıllarda yapıldı. 14-15 milyon konut yenilenmeli” dedi.

GYİAD’ın toplantısına katılan Gayrimenkul Hukuku Derneği Başkanı Av. Ali Güvenç Kiraz ise İtalyan hükümetinin Sicilya’da kentsel dönüşüm başlattığını ancak kamulaştırma sırasında planlı hareket etmedikleri için ciddi tazminatlar ödemek zorunda kaldıklarını belirterek yapılan hataların İtalya’ya 12 milyar dolara mal olduğunu vurguladı.


Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Konut Projeleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar
Toplam 1.941 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...102030...Son »