.

12 Kent Daha Sakin Şehir Başvurusunda Bulundu

Türkiye’nin İzmir Seferihisar ilçesi ile tanıştığı sakin şehir kavramı ülke genelinde yoğun ilgi gördü., 8 şehir daha bu ünvanı alabilmek için başvuru yaptı.sakin şehir

Türkiye’nin ilk sakin şehri olan İzmir’in Seferihisar ilçesinin başlattığı akım, Mardin, Kars, Antalya, Rize, Isparta, Çanakkale, Kırklareli, Ordu, Muğla, Aydın olmak üzere bir çok şehrin ilgisini çekti..
Türkiye’den 8 üyesi bulunan birliğe, 12 kent daha üyelik için sıraya girdi. İtalya’da 1999 yılında üç belediye başkanı tarafından kurulan, ‘sakin’ felsefesine ve kendi özelliklerine sahip çıkan kentlerin bir araya geldiği Cittaslow Birliği’ne Türkiye’den 8 üye bulunuyor. Birliğin Türkiye’deki temsilciliğini, Türkiye’yi bu kavramla tanıştıran İzmir’in Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer yürütüyor.  25 ülkeden 150 üyesi bulunan birliğin Türkiye’deki ilk üye kenti Seferihisar’ın yanı sıra, 2011’de Muğla’nın Akyaka Beldesi, Aydın’ın Yenipazar, Çanakkale’nin Gökçeada ve Sakarya’nın Taraklı ilçeleri, 2012’de ise Isparta’nın Yalvaç, Kırklareli’nin Vize ve Ordu’nun Perşembe ilçeleri katıldı.

Projelerinizin Web Sitesini Biz Tasarlıyoruz
Bu alana reklam vermek için tıklayın.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YASAL UYARI: Kurumsalemlakhaberleri.com sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak içerik üretmektedir. Web sayfamızda yayınlanan haber, köşe yazısı, fotoğraf gibi içeriklerle ilgili sayfamıza bağlantı vermek şartıyla yayınlanabilir. Aksi durumlarda bu gibi kişi/kurum ve kuruluşlar hakkında ilgili her türlü yasal haklarımız saklıdır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şuanda Kent Haberleri kategorisi haberlerini okuyorsunuz.

Benzer Yazılar